Wiadomości z Tych

Trwa wymiana oświetlenia w Tychach

  • Dodano: 2021-08-03 10:00

We wtorek, 3 sierpnia rozpoczynają się prace budowlane w Parku Północnym w ramach realizowanego w mieście od 8 miesięcy zadania pn. "Modernizacja systemu oświetlenia w mieście Tychy".

W całym parku zostanie wymienionych 42 szt. opraw. Stare, zużyte oprawy zostaną wymienione na nowe, ledowe oprawy energooszczędne. Prace potrwają 4 tygodnie i będą wykonywane zgodnie z wprowadzonym "Systemem zarządzania publicznymi terenami zieleni dla miasta Tychy" oraz z poszanowaniem walorów przyrodniczych tego miejsca.

W sierpniu, w ramach projektu pn : "Modernizacja systemu oświetlenia w mieście Tychy - obszar 2 i 4" prace będą prowadzone jeszcze m.in. na ulicach: Piłsudskiego, Dmowskiego, Jana Pawła II, Mikołowskiej, Budowlanych, Burschego, Andersa, Fitelberga, Filaretów, Grota-Roweckiego, Cienista, Bema. W związku z tym mogą wystąpić krótkie, czasowe wyłączenia oświetlenia na tych ulicach. Za utrudnienia przepraszamy!

W sumie zostanie wymienionych 2 308 szt. opraw i 1 298 szt. słupów. Koszt zadania to 15,3 mln złotych

W ciągu najbliższych tygodni rozpocznie się także realizacja projektu pn : "Modernizacja systemu oświetlenia w mieście Tychy - obszar 1 i 3",  w ramach którego wymienionych zostanie 2 355 szt. opraw i 1420 szt. słupów. Koszt tego zadania to pond 14 mln złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również