Wiadomości z Tych

Trwa remont Teatru Małego. Zobacz zdjęcia!

  • Dodano: 2023-08-09 08:00, aktualizacja: 2023-08-09 08:14

Aktualnie przebudowywane są pomieszczenia biurowe i łazienki, wymieniane jest centralne ogrzewanie oraz instalacja wodno-kanalizacyjna. Na zewnątrz rozbudowywana jest część Młodzieżowego Domu Kultury, czyszczona jest elewacja oraz mozaika.

Wielka renowacja Teatru Małego 

W całym obiekcie  częściowo wymienione są już okna oraz trwa termomodernizacja. Zakończenie remontu planowane jest na czwarty kwartał 2024 roku. Koszt zadania pn. „Termomodernizacja i modernizacja Teatru Małego w Tychach wraz z przebudową strefy wejściowej i zagospodarowaniem terenu” wynosi ponad 25,5 miliona złotych. Nieco ponad 21 milionów złotych to środki pozyskane z Rządowego Funduszu Polski Ład.

 – Aby zachować bryłę i pierwotny kształt budynku, jest on ocieplany od środka. W ten sposób ocieplone zostanie około 90% całości. Cały teatr będzie klimatyzowany. Na remont czeka sala teatralna, gdzie wymienione będą m.in. fotele, cyklinowana będzie podłoga, zamontowany zostanie nowy podest techniczny. Powstanie również zupełnie nowy dziedziniec – wymienia Mariusz Lach, kierownik Teatru Małego. – Na budynku pojawi się także neon, taki sam jak ten, który był tutaj na początku istnienia teatru – dodaje.

Trwa remont Teatru Małego. Zobacz zdjęcia! / fot. UM Tychy


Źródło: Urząd Miasta Tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również