Wiadomości z Tych

Trening strzelecki tyskich policjantów. Zobacz więcej!

  • Dodano: 2023-06-12 06:45, aktualizacja: 2023-06-12 06:48

Tyscy policjanci systematycznie podnoszą swoje umiejętności strzeleckie. Zadania, jakie stawia się mundurowym, to przede wszystkim bezpieczne, szybkie i skuteczne posługiwanie się bronią.

Tego rodzaju trening to bardzo ważny element wyszkolenia policjanta. Podnosi poziom umiejętności strzeleckich oraz kształtuje odpowiednie nawyki bezpiecznego i sprawnego obchodzenia się z bronią palną.

Policjanci po raz kolejny w tym roku doskonalili swoje umiejętności na strzelnicy w ramach programowego strzelania. Zajęcia odbyły się pod czujnym okiem instruktora strzelań policyjnych z tyskiej komendy, który na bieżąco wskazywał i korygował błędy oraz udzielał fachowych porad.

Szkolenie strzeleckie jest integralną częścią doskonalenia zawodowego policjantów

Stróże prawa ćwiczą umiejętności w posługiwaniu się różnymi rodzajami broni, a do treningów przystępują mundurowi wszystkich pionów służbowych, którzy podczas zajęć muszą celnie, szybko, a co najważniejsze bezpiecznie, posługiwać się bronią palną. Umiejętności te decydują często o zdrowiu, a nawet życiu stróżów prawa oraz osób postronnych. Taki trening ma na celu podwyższanie umiejętności oraz kształtowanie odpowiednich nawyków bezpiecznego i sprawnego obchodzenia się bronią palną. Każdy policjant ma świadomość, że wychodząc na służbę, może napotkać sytuację, w której będzie musiał sięgnąć po ostateczny środek, dlatego tak ważna jest umiejętność bezpiecznego posługiwania się bronią.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również