Wiadomości z Tych

ToughBuilt TB C700 – idealne kozły dla profesjonalistów oraz zapalonych majsterkowiczów

  • Dodano: 2024-06-24 13:15, aktualizacja: 2024-07-01 13:52

ToughBuilt TB C700 to nowoczesne podejście do kwestii projektowania kozłów roboczych. Oprócz swojej ogromnej nośności oraz możliwości złożenia, CB700 ma w swoim zanadrzu kilka niezwykle ciekawych funkcji. Co zatem warto wiedzieć na temat produktów ToughBuilt? Jakie jeszcze funkcje kryje w sobie kozioł roboczy TB C700? Oto wszystko, co trzeba wiedzieć na ten temat!

Czym ToughBuilt TB C700 różni się od zwykłych kozłów roboczych?

ToughBuilt TB C700 to niezwykłe ciekawa konstrukcja. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się klasycznymi kozłami roboczymi, jednak już po krótkiej inspekcji okazuje się, że to prawdziwa rewolucja wśród sprzętu budowlano-warsztatowego. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to solidność wykonania, ponieważ do budowy kozłów ToughBuilt TB C700 użyto wysokogatunkowej stali. Została ona dodatkowo ocynkowana oraz pokryta warstwą lakieru proszkowego. Zapewnia to ogromną trwałość oraz stabilność całej konstrukcji, co jest kluczowe podczas prowadzenia prac budowlanych oraz intensywnego majsterkowania. Wytrzymałość kozłów ToughBuilt TB C700 pozwala na podtrzymywanie ładunków o znacznie większej wadze w porównaniu do standardowych kozłów roboczych. Czyni to je świetnym wyborem dla profesjonalistów oraz osób potrzebujących wysokiej wytrzymałości na obciążenia mechaniczne. Maksymalna nośność ToughBuilt TB C700 wynosi 590 kg w przypadku zastosowania pojedynczego kozła oraz 1180 kg w przypadku jednoczesnego wykorzystania dwóch kozłów. Pozwala to z powodzeniem pracować z wszelkiego rodzaju materiałami budowlanymi, takimi jak wsporniki wykonane ze stali konstrukcyjnej czy potężnych słupów z litego drewna. Kozły marki ToughBuilt mogą być też z powodzeniem wykorzystywane jako rusztowania oraz co ciekawe, stoły robocze. Tutaj można płynnie przejść do kolejnego aspektu, który znacząco wyróżnia TB C700 na tle swojej konkurencji, czyli wyjątkowej konstrukcji. Zapewnia ona nie tylko praktyczność, lecz również łatwość przechowywania. Kozły robocze TB C700 zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, dzięki czemu łatwo składają się do formy prostopadłościanu o bokach 13 x 14 cm i długości 101 cm. Pozwala to bez problemu spakować je do bagażnika samochodu i zabrać ze sobą na teren budowy. Niewielkie wymiary po złożeniu to także prawdziwe błogosławieństwo dla majsterkowiczów działających w piwnicach bloków lub w przydomowych garażach. Po zakończeniu prac wystarczy tylko złożyć kozły ToughBuilt TB C700 i schować do szafki lub w inne wyznaczone miejsce. Cały proces składania lub rozkładania zajmuje tylko kilkanaście sekund i nie wymaga użycia żadnych specjalistycznych narzędzi.

Jakie możliwości zapewniają kozły TB C700?

ToughBuilt TB C700 oferują użytkownikom niezwykle szeroki zakres funkcji, które są zwyczajnie nieosiągalne dla tradycyjnych kozłów roboczych. Ich przemyślana konstrukcja oraz nowoczesne podejście do prac budowalnych pozwalają wykorzystywać TB C700 w nawet najbardziej skompilowanych projektach budowalnych. Wysokość kozłów ToughBuilt może być regulowana w zakresie 64 – 82 cm, tym samym umożliwiając na dostosowanie jej do swojej anatomii lub wymogów realizowanej pracy. Dodatkowo uchwyty boczne są wysuwane, a ich kształt pozwala na umieszczenie w nich desek typu 2x4 lub 4x4, które pewnie się w nich zaklinują. W ten sposób można uzyskać trwałą i zarazem w pełni stabilną powierzchnię roboczą o wysokiej nośności. TB C700 posiada też zintegrowane podpórki zlokalizowane na nogach kozłów. Można je dodatkowo rozłożyć, a następnie osadzić w nich deskę lub płytę drewnopochodną. Tak usytuowany materiał będzie można łatwo i co najważniejsze bezpiecznie przeciąć pilarką tarczową, wyrzynarką lub wywiercić w nim otwory przy pomocy podręcznej wiertarko-wkrętarki wraz z odpowiednio dobranym ostrzem.

Stabilny stół roboczy z kantówek oraz płyty OSB wykonany w ciągu kilku sekund, czyli TB C700 w praktyce!

Wspomnianą chwilę wcześniej zaletą kozłów ToughBuilt TB C700 jest możliwość utworzenia z nich praktycznego stołu roboczego. Jak zatem ten proces wygląda w praktyce? Otóż potrzebne będą dwa kozły TB C700, dwie kantówki 2x4 cala (38 x 89 mm) oraz równa płyta drewnopochodna (najlepiej HDF, lecz do prac wymagających mniejszej precyzji równie dobrze sprawdzi się OSB). Po rozłożeniu i wypoziomowaniu kozłów TB C700 poszerza się ich ramiona, a w uzyskanym otworze osadza się kantówki, jako belki podtrzymujące. Warto zadbać, by oba kozły stały idealnie prosto, w jednej linii. Następnie na kantówkę wystarczy już tylko położyć płytę drewnopochodną, tym samym tworząc w ten sposób płaski i stabilny blat roboczy. Płytę warto dodatkowo przykręcić do kantówek przy pomocy kilku śrub, co zapobiegnie jej samoczynnemu przemieszczaniu się podczas pracy. Tak uzyskany stół roboczy może następnie służyć do wszelkiego rodzaju prac konstrukcyjnych. Można na nim ustawić wiertarkę stołową, ukośnicę, a przy odrobinie wprawy i kilku przeróbkach przymocować do niego frezarkę górnowrzecionową. W takiej konfiguracji kozły ToughBuilt TB C700 sprawdzą się też jako rusztowania do prac murarskich lub malarskich. Można je bez obaw obciążać materiałami budowalnymi, farbami, a nawet kalfasami wypełnionymi po brzegi zaprawą murarską. Do takich zadań jest jednak niezbędne zastosowanie odpowiednio grubej płyty drewnopochodnej (najlepiej OSB 3).

Justyna DudekJustyna Dudek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.