Wiadomości z Tych

Święto Niepodległości online

  • Dodano: 2020-11-10 15:45

W tym roku, w związku z trwającą pandemią wszystkie planowane obchody rocznicy 11 listopada zostały przeniesione do sieci.

10.30 – msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Krzysztofa w Tychach – liczba wiernych ograniczona, msza transmitowana także na fanpage’u parafii

Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości oraz pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Czułowie będzie miało charakter nieoficjalny.

12.00 – „Niepodległa do hymnu”: zachęcamy mieszkańców do indywidualnego włączenia się do akcji, bez wychodzenia z domu. Mazurek Dąbrowskiego zabrzmi w samo południe na antenach polskich stacji radiowych i telewizyjnych (szczegóły TUTAJ)

16.30 – 20.30 – wieczorna iluminacja o tematyce patriotycznej na bocznej ścianie Urzędu Miasta Tychy.

18.00 – koncert polskiej muzyki rockowej w Mediatece XXI wieku „Projekt Niepodległa” – Pozor Orkiestra w utworach zespołów takich jak: Perfect, Lady Pank, Brygada Kryzys, Republika czy Raz Dwa Trzy. Koncert transmitowany na żywo na fanpage’u i kanale YouTube Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Wydarzenia towarzyszące:

  • V Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej i Historycznej „Nad nami orzeł biały” (szczegóły i regulamin TUTAJ) organizowany przez MDK 1, MCK w Tychach, WKU w Tychach oraz chór Presto Cantabile
  • Dokumentalny film fabularyzowany w reżyserii tyszanina Michała Miszy Czornego (aktor teatralny i filmowy, reżyser, choreograf. „Legiony” 2019, „Orzeł. Ostatni patrol” 2020 – role aktorskie). “Szeblanka” to prawdziwa historia opowiadana przez Irenę Leszczyńską (Szeblę) w wieku 102 lat oraz przez jej młodsze oblicze – w tej roli Aleksandra Grącka-Baczyńska („Pociecha” 2016, „Miasto” 2019). To opowieść o kobiecie w czasach wojny, a także o miłości i niezgodzie na ludzką krzywdę, mimo świadomości ceny, jaką można było zapłacić w konsekwencji swoich działań. Film do obejrzenia TUTAJ
  • „Kto Ty jesteś? Polak mały” – projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach prezentowany 11 listopada na fanpage’u MBP.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.