Wiadomości z Tych

Spotkania profilaktyczne z wypoczywającymi nad wodą

  • Dodano: 2020-08-26 15:30

Tyscy policjanci aktywnie uczestniczą w akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Patronem działań jest MSWiA. Mundurowi omawiali z osobami wypoczywającymi nad wodą zasady bezpiecznej kąpieli i rozmawiali o zagrożeniach jakie czyhają zarówno na dzieci jak i dorosłych. Celem działań jest ograniczenia wypadków i utonięć.


W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci z Komedy Miejskiej Policji w Tychach systematycznie odwiedzają miejsca wypoczynku. Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Towarzyszące odpoczynkowi odprężenie sprawia, że czasami zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Mundurowi rozmawiali z osobami dorosłymi jak i dziećmi wypoczywającymi na Paprocanach. Zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu oraz znaków ustawionych przy wodzie. Podczas rozmów z najmłodszymi policjanci przypominali telefony alarmowe do właściwych służb ratunkowych oraz właściwą reakcję w sytuacji, gdy inna osoba potrzebuje pomocy. Zwracali uwagę na takie formy zabawy oraz spędzania wolnego czasu, by wakacyjny wypoczynek był bezpieczny. Omówili przy tym mogące wystąpić zagrożenia i sposoby ich unikania. 

Podczas spotkań policjanci wręczali różnego rodzaju ulotki informacyjne oraz gadżety przydatne podczas wodnej rekreacji, a także kolorowanki, odblaskowe opaski i zawieszki. Wszystko po to, by zwiększyć świadomość oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Głównym celem działań jest upowszechnienie wiedzy na temat bezpieczeństwa nad wodą i zagrożeń jakie pojawiają się w miejscu relaksu i wypoczynku.

Spotkania profilaktyczne z wypoczywającymi nad wodą

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również