Wiadomości z Tych

Śmiertelne potrącenie na pasach. Trwa dochodzenie

  • Dodano: 2019-01-15 13:15, aktualizacja: 2019-01-16 07:51

Do śmiertelnego wypadku doszło 14.01.2019 około godziny 6:50 na ul. Sikorskiego. Kierujący chevroletem, 43-letni mężczyzna, potrącił na przejściu dla pieszych 57-latka. Pomimo podjętej reanimacji, pieszy niestety zmarł.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierujący samochodem marki Chevrolet Captiva, 43 letni obywatel Japonii, jadąc ulicą Sikorskiego w kierunku DK 1, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych prawidłowo przechodzącego 57 letniego mieszkańca Tychów.

Kierowca był trzeźwy

Obok miejsca zdarzenia przejeżdżał w czasie wolnym od służby policjant Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy, który udzielił mężczyźnie pierwszej pomocy. Na miejsce została wezwana załoga pogotowia ratunkowego niestety pomimo natychmiastowej reanimacja mężczyzna zmarł. Badanie trzeźwości kierującego nie wykazało w jego organizmie alkoholu.

Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia i przeprowadzili oględziny. Prokurator zarządził sekcję zwłok oraz zadecydował o zatrzymaniu kierowcy i zabezpieczeniu pojazdu do dalszych badań. Stróże prawa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach, będą wyjaśniać szczegóły i okoliczności tego tragicznego zdarzenia .

Apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Jezdnia o tej porze roku często bywa oblodzona i śliska, szczególnie nad ranem, kiedy wszyscy zmierzają do pracy.  Wspólnie zadbajmy o to, aby wszyscy podróżujący  bezpiecznie dotarli do celu.


Źródło: KMP Tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również