Wiadomości z Tych

"Safe in Poland" w Tychach

  • Dodano: 2022-06-21 06:30, aktualizacja: 2022-06-20 22:06

Realizując projekt działań informacyjno-edukacyjnych pod nazwą "Safe in Poland” policjanci z Tychów spotkali się z osobami pochodzącymi z Ukrainy.

"Safe in Poland" w Tychach

Policjanci z Tychów odwiedzili ośrodek, gdzie schronienie znalazły osoby uciekające z objętej wojną Ukrainy. Celem spotkania była realizacja założeń kampanii "Safe in Poland". Mundurowym w obecności tłumacza języka ukraińskiego rozmawiali z obecnymi o bezpieczeństwie zarówno na drodze jak i podczas zabaw. Odnalezienie się w nowej rzeczywistości będzie prostsze, a przede wszystkim bezpieczniejsze, jeśli osoby te będą kierować się obowiązującymi zasadami oraz będą wiedzieć, gdzie w razie potrzeby szukać pomocy.

Oprócz przyswajania obowiązujących przepisów, policjanci ostrzegali także przed ewentualnymi zagrożeniami. Funkcjonariusze rozdawali opracowane w trzech językach broszury oraz prezentowali filmy instruktażowe. W ulotkach przedstawiono porady i informacje dla uchodźców dotyczące podstawowych norm prawnych, kontaktów do służb i instytucji pomocowych oraz podstawowych zagadnień prawa pracy w Polsce. W materiałach znalazły się również informacje na temat zagrożeń, związanych z czynami zabronionymi takimi, jak hejt, czy handel ludźmi, których ofiarami mogą stać się obcokrajowcy. Najmłodsi otrzymywali od mundurowych pluszaki oraz kolorowanki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również