Wiadomości z Tych

Rząd zniósł część ograniczeń związanych z COVID-19. Więcej osób na trybunach i targach

  • Dodano: 2020-07-30 10:30, aktualizacja: 2020-07-30 13:50

Rząd zmniejszył niektóre ograniczenia związane z koronawirusem. Na piłkarskie stadiony równocześnie może wejść więcej kibiców. Zmiany objęły również branżę eventową, a także imprezy artystyczne i rozrywkowe oraz baseny. Nic nie zmieniło się natomiast w przypadku zakrywania nosa i ust.

Więcej kibiców na trybunach

Zwiększyła się liczba kibiców, którzy mogą wejść na stadiony. Publiczność, od 21 lipca, może zająć do 50 proc. miejsc na obiekcie. Nowe rozwiązanie dotyczy stadionów, basenów, boisk i wszystkich miejsc przeznaczonych dla publiczności na terenie obiektów sportowych, w tym w halach sportowych.

Konferencje, targi, wystawy – 1 osoba na 2,5 m2

Zmniejszenie obostrzeń objęło także branżę eventową. Obniżony został maksymalny limit uczestników targów, wystaw, kongresów, czy konferencji – na 1 osobę przypada obecnie 2,5 m2. Do tej pory było to 4 m2.

Dodatkowo zniesiony został limit 150 osób uczestniczących w tego typu wydarzeniach. Targi, czy kongresy odbywają się zazwyczaj w dużych obiektach, często również ze strefami w przestrzeni otwartej. Co istotne, ich uczestnicy są w pełni identyfikowalni na wypadek pojawienia się ewentualnych zakażeń.

Baseny i aquaparki – zmiany w limitach osób

W przypadku basenów (krytych i na powietrzu) nie ma ograniczenia liczby uczestników. Pozostało ono jednak w aquaparkach. W wodnych parkach rozrywki obowiązuje limit do 75 proc. obłożenia obiektu.

Na basenach publiczność może zajmować co drugie miejsce na widowni (w rzędach naprzemiennie).

Imprezy artystyczne i rozrywkowe

Od 25 lipca 2020 r. zniesiony został obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach i na imprezach artystycznych i rozrywkowych, które odbywają się w pomieszczeniach. Dotyczy to zatem klubów muzycznych, sal widowiskowo-sportowych, a także amfiteatrów oraz muszli koncertowych.

Mniejszy dystans społeczny

Dystans społeczny został skrócony. Dotychczas wymagana odległość od innych osób, jaką trzeba było zachowywać w przestrzeni publicznej, wynosiła 2 metry. Od 25 lipca jest to 1,5 metra. Jeśli nie będziemy mogli zachować dystansu w otwartej przestrzeni, pamiętajmy o zasłonięciu nosa i ust!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również