Wiadomości z Tych

Ruszyła kwalifikacja wojskowa w Tychach

  • Dodano: 2023-04-18 06:30, aktualizacja: 2023-04-17 18:49

W poniedziałek, 17 kwietnia pracę rozpoczęła powiatowa komisja lekarska, która będzie określać zdolność do służby wojskowej. Przebadane osoby otrzymają jedną z czterech kategorii do służby wojskowej: A, B, D lub E. Powiatowa komisja lekarska dla tyszan znajdują się w budynku przy ul. Ciasnej.

Kwalifikacja potrwa do 26 maja. W tym roku do kwalifikacji zostało wezwane ponad 570 osób.

Kto powinien stawić się na komisji?

Na kwalifikacje stawić się muszą mężczyźni, którzy kończą w tym roku 19 lat (rocznik 2004). Wezwania na badania otrzymali również mężczyźni urodzeni w latach 1999-2003, którzy z różnych przyczyn nie mają jeszcze określonej kategorii wojskowej, a także ci, którym w latach ubiegłych przyznano kategorię B, świadczącą o czasowej niezdolności do służby wojskowej w bieżącym roku. Przed komisją stanąć będą musiały również kobiety urodzone w latach 1999–2004, mające specjalistyczne wykształcenie przydatne w armii (np. psychologiczne, pielęgniarskie).

Każda z osób podlegająca obowiązkowi kwalifikacji otrzymała imienne wezwanie w formie listu. Wyznaczony jest w nim dokładny termin i miejsce stawienia z informacją, jakie dokumenty wziąć ze sobą.

Warto pamiętać, że nawet gdy nie otrzymaliśmy wezwania, nie zwalnia nas to z konieczności ostawienia się na kwalifikację wojskową. Jeśli jednak nie możemy przyjść na badania, musimy zgłosić ten fakt do dnia, w którym jesteśmy zobowiązani się stawić, aby mógł zostać wyznaczony inny termin. 

Więcej informacji o kwalifikacji wojskowej oraz czynnościach wykonywanych w czasie jej przebiegu można uzyskać w Urzędzie Miasta Tychy w Wydziale Spraw Obywatelskich pod numerem 32 7763506.

Google NewsSubskrybuj mojeTychy.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również