Wiadomości z Tych

Ruszyła kwalifikacja wojskowa w Tychach

  • Dodano: 2023-04-18 06:30, aktualizacja: 2023-04-17 18:49

W poniedziałek, 17 kwietnia pracę rozpoczęła powiatowa komisja lekarska, która będzie określać zdolność do służby wojskowej. Przebadane osoby otrzymają jedną z czterech kategorii do służby wojskowej: A, B, D lub E. Powiatowa komisja lekarska dla tyszan znajdują się w budynku przy ul. Ciasnej.

Kwalifikacja potrwa do 26 maja. W tym roku do kwalifikacji zostało wezwane ponad 570 osób.

Kto powinien stawić się na komisji?

Na kwalifikacje stawić się muszą mężczyźni, którzy kończą w tym roku 19 lat (rocznik 2004). Wezwania na badania otrzymali również mężczyźni urodzeni w latach 1999-2003, którzy z różnych przyczyn nie mają jeszcze określonej kategorii wojskowej, a także ci, którym w latach ubiegłych przyznano kategorię B, świadczącą o czasowej niezdolności do służby wojskowej w bieżącym roku. Przed komisją stanąć będą musiały również kobiety urodzone w latach 1999–2004, mające specjalistyczne wykształcenie przydatne w armii (np. psychologiczne, pielęgniarskie).

Każda z osób podlegająca obowiązkowi kwalifikacji otrzymała imienne wezwanie w formie listu. Wyznaczony jest w nim dokładny termin i miejsce stawienia z informacją, jakie dokumenty wziąć ze sobą.

Warto pamiętać, że nawet gdy nie otrzymaliśmy wezwania, nie zwalnia nas to z konieczności ostawienia się na kwalifikację wojskową. Jeśli jednak nie możemy przyjść na badania, musimy zgłosić ten fakt do dnia, w którym jesteśmy zobowiązani się stawić, aby mógł zostać wyznaczony inny termin. 

Więcej informacji o kwalifikacji wojskowej oraz czynnościach wykonywanych w czasie jej przebiegu można uzyskać w Urzędzie Miasta Tychy w Wydziale Spraw Obywatelskich pod numerem 32 7763506.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również