Wiadomości z Tych

Ruszy rozbudowa ulicy Granicznej w Tychach

  • Dodano: 2019-03-28 09:45

Chodzi o półkilometrowy fragment drogi na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wałową do wysokości przystanku komunikacji miejskiej: "Tychy Wilkowyje Graniczna". W związku z przebudową zostaną wprowadzone istotne zmiany w organizacji ruchu.

Ulica Graniczna położona jest w dzielnicy Wilkowyje

Wzdłuż drogi zlokalizowane są siedziby firm produkcyjnych, magazyny, zakłady przemysłowo - usługowe oraz budynki mieszkalne. To powoduje, że każdego dnia tą drogą porusza się wiele pojazdów, zwłaszcza ciężarowych. Nawierzchnia jest bardzo zniszczona i wymaga gruntownej naprawy.

Drogowcy od podstaw ułożą warstwy konstrukcyjne. Zostaną zastosowane specjalne geowłókniny i geosiatki, po to, by wzmocnić drogę i zapobiec jej dewastacji. Dodatkowo wyremontowany zostanie chodnik: po obu stronach modernizowanego odcinka oraz po jednej stronie na dalszym około 180-metrowym fragmencie drogi (od przystanku) w kierunku ul. Podleskiej - wyjaśnia Wojciech Łyko - dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Pierwszych poważnych utrudnień w ruchu należy spodziewać się jeszcze w marcu

Droga zostanie zawężona do jednego pasa i obowiązywać będzie na niej ruch jednokierunkowy.

Przez cały czas prowadzenia inwestycji kierowcy będą mogli poruszać się ul. Graniczną wyłącznie w stronę ul. Podleskiej. Ze względu na zamknięcie jednego pasa ruchu, dojazd do DK44 odbywać się będzie ulicami: Murarską i Dojazdową. Natomiast dla kierowców jadących z Mikołowa, dojazd do ul. Granicznej odbywać się będzie przez skrzyżowanie ulic Mikołowskiej i Wałowej - dodaje dyrektor MZUiM.

Po przebudowywanym odcinku będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej. Prace powinny zakończyć się we wrześniu. Koszt inwestycji to niemal 2 mln zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również