Wiadomości z Tych

Rusza kampania informacyjna "Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek"

  • Dodano: 2019-04-01 13:30

Rusza kampania informacyjna pn. "Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek".

Dotyczy ona parkowania samochodów na drogach pożarowych

W kampanię zaangażowani są mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Urząd Miasta Tychy, administratorzy wielu nieruchomości oraz przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych.

W sprawie kampanii pn. "Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek" odbyło się spotkanie w siedzibie Straży Miejskiej w Tychach, w którym udział wzięli funkcjonariusze tyskiej komendy, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, pracownicy Urzędu Miasta, Wydziału Komunikacji oraz administratorzy i przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowej.

Kampania w pierwszym etapie będzie obejmować rozpowszechnianie informacji o jej założeniach oraz uświadamianie mieszkańców o zagrożeniu wynikającym z blokowania dróg pożarowych. Mieszkańcy muszą liczyć się też konsekwencjami nieprawidłowego parkowania.

Drogi te mają umożliwić dojazd służbom ratowniczych i podjęcie działań ratujących życie, zdrowie i mienie.

Nie odbieraj sobie, swojej rodzinie i pozostałym mieszkańcom szansy na ratunek. Zwróć uwagę jak parkujesz samochód. Pamiętaj że służby ratownicze wykorzystują większe samochody i potrzebują wolny pas ruchu o szerokości minimum 4 m.

Uwaga:

Parkowanie na drogach dojazdowych oraz pożarowych zagrożone jest mandatem karnym w wysokości do 500 zł, a także odholowaniem pojazdu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również