Wiadomości z Tych

Rock na Plaży 2023 już w ten weekend! Wstęp wolny

  • Dodano: 2023-08-30 11:45

W sobotę 2 września wyjątkowo nie na tytułowej plaży, a pod "Żyrafą", czyli w Parku Miejskim Solidarności odbędzie się kolejna edycja wydarzenia Rock na Plaży. W tym roku usłyszymy między innymi zespoły w przeglądzie konkursowym - Sad Smiles, WASABI, Tosię Lazar oraz w części koncertowej Ornette, Sławka Wierzcholskiego i Nocną Zmianę Bluesa, Cree i Dżem.

Co nas czeka?

Dzień rozpocznie się od przeglądu konkursowego “Rock na Plaży”. Zmagania trzech finalistów: Sad Smiles, WASABI i Tosi Lazar oceniać będzie jury w składzie: Sebastian Riedel (Cree) i Janusz Borzucki (Dżem) oraz Szef Muzyczny Antyradia, Marcin Bąkiewicz, który poprowadzi także koncertową część Rocka na Plaży. Finaliści walczą o Nagrodę Prezydenta Miasta Tychy w wysokości 5 000 złotych brutto oraz możliwość zagrania koncertu podczas następnej edycji festiwalu, która odbędzie się 7 września 2024 r.

O godz. 16.30 na scenie pojawi się Ornette, laureat przeglądu konkursowego Rock na Plaży 2022. Zespół już w ubiegłym roku podbił serca uczestników koncertu i Jury. W zespole grają m.in. aktualni lub byli muzycy zespołów Oddział Zamknięty (G. Stępień), KSU (P. Sokołowski), Złe Psy (G. Babisz) czy Pudelsi (M. Motylski). Następnie sceną zawładnie Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa. Zespół od 40 lat, bez najmniejszej przerwy koncertuje, dzieląc się swoją muzyczną pasją. Na tym jednak nie kończymy muzycznych doznań!

Gratka dla wszystkich miłośników rocka 

Na uwagę wszystkich miłośników Rocka na Plaży 2023 zasługuje limitowana edycja muzycznych gadżetów własnych – kostek do gitary, bandanek i T-shirtów, przygotowanych po raz pierwszy w historii festiwalu. Gadżety do kupienia będą podczas koncertu 2 września 2023 r w Parku Miejskim Solidarności.

Szczegółowy program imprezy:

15.00   PRZEGLĄD KONKURSOWY ROCK NA PLAŻY 2023

  • Sad Smiles
  • WASABI
  • Tosia Lazar

16.30   Ornette – laureat przeglądu konkursowego Rock na Plaży 2022

  • SŁAWEK WIERZCHOLSKI I NOCNA ZMIANA BLUESA
  • Ogłoszenie laureata konkursu
  • CREE
  • DŻEM


Źródło: Urząd Miasta Tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również