Wiadomości z Tych

Remonty w tyskich placówkach oświatowych. Zobacz, co będzie zmienione!

  • Dodano: 2023-07-03 07:15, aktualizacja: 2023-07-02 18:47

Wakacje to czas odpoczynku dla dzieci, w szkołach trwają jednak intensywne prace, by przygotować placówki do nowego roku szkolnego. Naprawy i remonty wykonywane będą w kilku placówkach na terenie miasta.

Modernizacje placówek oświatowych w Tychach

Prace na początku lipca rozpoczną się w Przedszkolu nr 14 przy ul. Cyganerii. Za kwotę blisko 160 tysięcy złotych doposażony zostanie plac zabaw. To II etap prac – w I realizowanym w ubiegłym roku wykonano m.in. demontaż starych urządzeń i nawierzchni, zamontowano 8 nowych urządzeń oraz 4 ławki. 

W Przedszkolu nr 6 przy ul. Konecznego zostanie wykonany remont schodów ewakuacyjnych, a w Przedszkolu nr 21 przy ul. Zelwerowicza remont sal przedszkolnych i klatki schodowej. W tej ostatniej placówce wykonana zostanie także modernizacja szybu windowego.

Wymiana drewnianej podłogi w pomieszczeniach pracowni stolarskiej zostanie przeprowadzona w Zespole Szkół nr 5 przy ul. Edukacji. Remonty zaplanowano także w Szkole Podstawowej nr 1 przy Pl. Wolności 4 (remont pomieszczeń wraz z rozdziałem instalacji p.poż), w budynku B1 Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Wejchertów (wykonanie drenażu i izolacji ścian wraz z wykonaniem izolacji w klatkach schodowych oraz remont schodów), w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 przy ul. Jedności (remont dachu wraz z wymianą orynnowania oraz malowanie elewacji). W sumie na remonty i inwestycje zaplanowane w okresie wakacyjnym w placówkach oświatowych w Tychach zostanie wydanych ok. 1,6 miliona złotych.

Oprócz zaplanowanych remontów, trwają również prace w Zespole Szkolno-Przedszkolnego nr 3 przy ul. Cmentarnej w Tychach-Wartogłowcu. W ramach prowadzonej inwestycji wykonywana jest termomodernizacja istniejących budynków i malowanie budynku przedszkola. Budowane są sale lekcyjne, pomieszczenia towarzyszące, sala gimnastyczna oraz kotłownia gazowa. Na budynku pojawią się instalacje fotowoltaiczne, obok urządzenia do magazynowania wody deszczowej, nowa wiata śmietnikowa, a także zdemontowana wcześniej wiata rowerowa.

Zakończenie prac planowane jest do września 2024 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również