Wiadomości z Tych

Rekrutacje w toku. Sprawdź terminy!

  • Dodano: 2023-02-14 07:00, aktualizacja: 2023-02-13 20:07

Wczoraj rozpoczęła się rekrutacja do oddziałów dwujęzycznych klas siódmych szkół podstawowych oraz do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

Rekrutacja do oddziałów dwujęzycznych klas siódmych 

13 lutego 2023 r. rozpocznie się rekrutacja do oddziałów dwujęzycznych klas siódmych  szkół podstawowych. Wnioski będzie można składać do 10 marca 2023 r. do szkół:

  • Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana III Sobieskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Armii Krajowej
  • Szkoła Podstawowa nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego

Do oddziału dwujęzycznego przyjmuje się ucznia, który uzyskał pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych. Informacje o egzaminie można uzyskać w placówce, do której zostaje złożony wniosek. 

Rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024

Rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, wspomagana systemem elektronicznym, rozpocznie się 13 lutego 2023 r. Formularz wniosku będzie dostępny do pobrania na Tyskim Portalu Oświatowym w zakładce rekrutacje. We wniosku można wskazać maksymalnie 3 placówki pamiętając, że ich kolejność na wniosku oznacza hierarchię ważności. Wypełniony WNIOSEK należy złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru do dnia 27 lutego 2023 r. 

O przyjęcie na wolne miejsca w tyskich publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych mogą ubiegać się dzieci w wieku od 3 do 6 lat, zamieszkałe na terenie Miasta Tychy.

W Tychach prowadzone są 22 publiczne przedszkola, w tym 5 w zespołach szkolno-przedszkolnych. W czterech przedszkolach prowadzone są oddziały integracyjne, a w jednym oddziały specjalne:

  • Przedszkole nr 8 „Zielony Ogród” z Oddziałami Integracyjnymi
  • Przedszkole nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi
  • Przedszkole nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi
  • Przedszkole nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi

Więcej informacji na temat rekrutacji do przedszkoli i do szkół podstawowych na Tyskim Portalu Oświatowym https://oswiata.tychy.pl/ w zakładce REKRUTACJE. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również