Wiadomości z Tych

Referendum strajkowe w Aweco Polska Appliance

  • Dodano: 2018-11-22 09:30

Dzisiaj (22 listopada) w spółce Aweco Polska Appliance w Tychach rozpoczęło się referendum strajkowe. Pracownicy domagają się m.in. podwyższenia wynagrodzeń o 500 zł brutto.

Referendum rozpoczęło się dzisiaj o godz. 9.00 na zakładowych stołówkach, a głosowanie potrwa do 23 listopada do godz. 12.00. Urny będą wystawione na każdej stołówce.

W komunikacie podano, że wynagrodzenie zasadnicze wszystkich pracowników zatrudnionych na wydziałach produkcyjnych wynosi 2100 zł brutto, czyli jest równe płacy minimalnej. O przeprowadzeniu referendum strajkowego wpływ miała m.in. decyzja pracodawcy o zmniejszeniu premii produkcyjnej w firmie o 400 zł i przeniesieniu uzyskanych w ten sposób środków do stawek zasadniczych pracowników.

Oprócz wzrostu płac pracownicy domagają się m.in. zwiększenia dodatku za pracę w godzinach nocnych, wprowadzenia jednomiesięcznego okresu rozliczeniowego, ograniczenia możliwości dokonywania zmian w harmonogramach czasu pracy oraz zmiany zapisów w regulaminie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Spór zbiorowy w tyskim Aweco Polska Appliance trwa od zeszłego roku

Aweco Polska Appliance jest częścią zespołu SANHUA Holding zatrudniającego 20 000 osób i będącego liderem w zakresie technologii oraz rozwiązań systemowych dla branży AGD, motoryzacji i klimatyzacji. Polska filia zatrudnia ok. 800 pracowników. Firma zajmuje się produkcją komponentów do samochodów i sprzętu AGD.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również