Wiadomości z Tych

Przekroczył prędkość o 72 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł!

  • Dodano: 2023-12-13 12:45

Wczoraj patrol tyskiej grupy SPEED, który pełnił służbę na drodze krajowej numer 1, zatrzymał do kontroli kierowcę, który przekroczył prędkość o 72 km/h. Mundurowi zastosowali w jego przypadku przepisy o tzw. kierowcach recydywistach i w związku z tym, że było to kolejne tego typu wykroczenie popełnione przez 46-latka, mężczyzna naraził się na surowe konsekwencje.

Kosztowna przejażdżka kierowcy w Tychach

Policjanci tyskiej drogówki regularnie kontrolują miejsca, w których kierowcy mocniej naciskają na pedał gazu. Wczoraj mundurowi tyskiej grupy SPEED patrolujący trasę drogi krajowej numer 1, przed godziną 18:00 zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Volvo, który jechał z prędkością 142 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalne jest 70 km/h. 46-letni mieszkaniec Częstochowy został ukarany mandatem w wysokości 5000 zł i 15 punktami karnymi. Funkcjonariusze zastosowali przepisy o tzw. kierowcach recydywistach, dlatego że było to kolejne znaczące przekroczenie prędkości, którego dopuścił się w ostatnim czasie. Ponadto z uwagi na fakt, że do zgromadzonych już na koncie mężczyzny 16 punktów karnych doliczyć należy kolejne 15 za wczorajsze przekroczenie prędkości, częstochowianin musi liczyć się ze skierowaniem na badanie psychologiczne oraz ponowny egzamin sprawdzający jego kwalifikacje jako kierowcy.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również