Wiadomości z Tych

Przekroczył prędkość o 64 km/h. Kolejne działania grupy SPEED

  • Dodano: 2024-02-01 14:15

Mundurowi z Tychów zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel Astra, który miał zdecydowanie za ciężką nogę. 44-latek jechał z prędkością 164 km/h na drodze krajowej nr 1. Kolejny raz przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość jest przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Za szybka jazda zakończona dużym mandatem

Policjanci z tyskiej grupy „SPEED” zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej kierującego oplem, który na odcinku drogi krajowej numer 1, gdzie obowiązuje ograniczenie do 100 km/h, przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h. Mundurowi nałożyli na 44-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej mandat w wysokości dwóch tysięcy złotych i 14 punktów karnych.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których ludzie giną lub zostają poważnie ranni. Kierowcy muszą zdawać sobie sprawę z tego, że popełnianie wykroczeń na drodze może być nie tylko kosztowne, ale i bardzo niebezpieczne.

Apelujemy zatem o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego oraz dostosowanie prędkości do warunków na drodze. - czytamy na stronie KMP Tychy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również