Wiadomości z Tych

Prelekcje o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni w Tychach

  • Dodano: 2023-05-02 06:30, aktualizacja: 2023-05-01 20:54

Cyberprzemoc i zagrożenia w internecie były tematem prelekcji zorganizowanej dla pracowników i podopiecznych OREW w Tychach.

Policjanci prowadzący spotkanie przestrzegali młodych ludzi przed niewłaściwym korzystaniem z portali społecznościowych i zawieraniem podejrzanych znajomości w internecie. Funkcjonariusze tłumaczyli, że warto być ostrożnym w kontaktach w sieci, po to aby nie stać się ofiarą cyberprzestępcy.

Cyberprzestępczość, a z drugiej strony cyberprzemoc to tematy, które policjanci poruszają podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą. O tym, jakie zagrożenia można spotkać w Internecie, mundurowi przypominają bardzo często. Podczas rozmów z młodymi ludźmi zawsze tłumaczą, że udostępnianie zdjęć, adresów oraz innych danych mogą wykorzystać internetowi przestępcy, którzy niejednokrotnie podszywają się pod małoletnich, po to żeby wzbudzić ich zaufanie i nawiązać znajomość. Mundurowi wyjaśniali także, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z Internetu, omawiając korzyści oraz zagrożenia płynące z przebywania wirtualnej rzeczywistości. Starali się uświadomić uczestnikom, że anonimowość w Internecie jest tylko pozorna, a za popełnianie czynów zabronionych, także zza ekranu komputera, ponosi się odpowiedzialność. 

Tyscy profilaktycy podczas spotkania z podopiecznymi Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Tychach starali się przede wszystkim uczulić młodzież na fakt istnienia cyberprzestępców. Podawali liczne przykłady obrazujące młodym ludziom, w jaki sposób przestępcy mogą wykorzystać zdobyte w sieci informacje, również do tego żeby szantażować dziecko, w znanym tylko sobie celu. Spotkanie miało uzmysłowić uczestnikom, że przezorność i ograniczone zaufanie, to cechy które powinien mieć w sobie każdy młody internauta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również