Wiadomości z Tych

Powstanie nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 21

  • Dodano: 2024-04-26 10:15

Wielofunkcyjne boisko kryte powstanie przy Szkole Podstawowej nr 21 w Tychach. Urząd Miasta Tychy podpisał 16 kwietnia umowę z wykonawcą na realizacje tej wartej blisko 6 mln złotych inwestycji.

Nowoczesne boisko

Oprócz hali sportowej, powstanie zaplecze sanitarno-szatniowe, łącznik pomiędzy halą i szkołą, a także strzelnica laserowa. Budowa boiska jest odpowiedzią na stale rosnącą liczbę uczniów oraz niewielkich rozmiarów obecną salę sportową.

- Nasza obecna sala jest za mała, nie mieści się tam nawet pełnowymiarowe boisko do siatkówki. W przypadku młodszych dzieci jesteśmy w stanie zmieścić na sali dwie klasy podczas jednej godziny lekcyjnej, ale w przypadku starszych dzieci już nie możemy tak zrobić. Jedno z pomieszczeń w szkole już teraz zaadoptowaliśmy na potrzeby zajęć wychowania fizycznego – mówi Andrzej Rafa - dyrektor szkoły.

Dużo uczniów, za mała sala

Dziś w szkole uczy się ponad 420 uczniów w 20 oddziałach. Od września br. w placówce będą 22 odziały, docelowo ma ich być nawet 26. Jak wylicza dyrektor szkoły oznacza to 15 godzin dziennie lekcji w-fu w siatce zajęć.  Dlatego ta inwestycja jest szkole jest bardzo potrzebna.

Szkołę przy ulicy Młodzieżowej reaktywowano we wrześniu 2019 roku. Od początku było wiadomo, że przy zwiększającej się liczbie uczniów i oddziałów, realizowanie zajęć z wychowania fizycznego dla uczniów będzie trudne. Szukano więc środków, by sfinansować tę inwestycję.

Dofinansowano nowe boisko

W części zostanie ona sfinansowana ze środków, które miasto pozyskało z Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu OLIMPIA - Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich (blisko 2,6 miliona złotych). Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy (blisko 3,4 miliona złotych).

Prace potrwają kilka miesięcy - do końca 2024 roku. Jak zapewnia dyrektor, kadra szkoły razem z wykonawcą zrobią wszystko, by utrudnienia na czas prowadzonych prac ograniczyć do minimum.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również