Wiadomości z Tych

Poważne inwestycje na Stadionie Zimowym w Tychach

  • Dodano: 2019-08-08 11:45

W przerwie letniej Stadion Zimowy w Tychach przechodzi dwie poważne modernizacje, po których obiekt zdecydowanie zyska na swojej atrakcyjności.

Pierwszą poważną inwestycją jest remont powłoki malarskiej konstrukcji stalowej dachu wraz z wymianą oświetlenia tafli lodowiska. Zakres robót dotyczących konstrukcji dachu obejmuje wykonanie prac naprawczych stalowej konstrukcji zadaszenia poprzez uzupełnienie spoin, czyszczenie konstrukcji dachu oraz zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji.

Równocześnie zostanie wymienione dotychczasowe oświetlenie tafli lodowiska oparte na metahalogenowych źródłach światła na nowoczesne oprawy LED wyposażone w diody o wysokim wskaźniku efektywności energetycznej wraz z sterowaniem. Nowe oświetlenie pozwoli na transmisje telewizyjne w jakości HD oraz dodatkowe możliwości efektów świetlnych na potrzeby imprez, które do tej pory nie były możliwe. Z ciekawostek dodajmy, że na potrzeby wyświetlania logo klubu, sponsorów oraz tworzenia innych efektów dodatkowo zostaną zainstalowane dwie głowice ruchome oparte na diodach LED. Koszt całej inwestycji związanej z remontem konstrukcji stalowej oraz wymianą oświetlenia wynosi ok. 3.100.000 zł, a planowany termin ukończenia prac to 20 lipca 2019 r.

Na tyskim lodowisku dojdzie również do wymiany band do gry w hokeja wraz z remontem boksów zawodników zgodnie z aktualnymi przepisami PZHL. Nowe bandy zostaną dostarczone przez firmę Raita z Finlandii, która realizowała takie inwestycje na całym świecie. Natomiast remont boksów polega na wymianie podłogi oraz połączeniu wejścia do boksów tunelem teleskopowym z korytarzy, z których wychodzą zawodnicy. Koszt powyższej inwestycji to ok. 895 tysięcy złotych, a prace moją zostać ukończone do 26 lipca 2019 r.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również