Wiadomości z Tych

Potrącenie nastolatki, policjanci apelują o ostrożność!

  • Dodano: 2018-04-20 13:30

Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia nastolatki, do jakiego doszło wczoraj w Tychach na al. Niepodległości w Tychach.

Kierująca seatem potrąciła 12-latkę, jak przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowana z ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala. Policjanci apelują zarówno do kierowców jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 8.00 w Tychach na al. Niepodległości. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 31– letnia mieszkanka Mysłowic, kierując samochodem Seat Ibiza, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 12-latkę. W wyniku zdarzenia poszkodowana nastolatka z ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala. Tyscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zaistniałego zdarzenia.

Pamiętajmy, że oprócz stosowania się do przepisów ruchu drogowego należy przede wszystkim MYŚLEĆ na drodze, nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Kierujący ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Natomiast pieszy powinien upewnić się że pojazd całkowicie się zatrzymał, aby go przepuścić. Bądźmy rozsądni i nie spieszmy się, bo lepiej stracić kilka minut i przejść bezpiecznie, niż bezmyślnie wejść pod koła pojazdu i doznać poważnych obrażeń ciała lub nawet stracić życie. Żadne przepisy, ani też znaki, nie sprawią, że będzie bezpiecznie, jeżeli sami nie będziemy ostrożni!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również