Wiadomości z Tych

Poszukiwani listami gończymi zatrzymani przez tyskich kryminalnych

  • Dodano: 2023-06-15 09:45

Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób tyskiej komendy zajmują się nie tylko poszukiwaniem osób zaginionych, ale także tych, którzy ukrywają się przed organami ścigania.

Każdego dnia funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Tychach zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed organami ścigania, prowadzą czynności mające na celu ustalenie ich miejsca pobytu.

Dzięki wytrwałej pracy w ręce tyskich policjantów wpadło w ostatnim okresie czterech przestępców poszukiwanych listami gończymi. Pierwszy z nich został zatrzymany 24 maja. Mundurowi ustalili, że poszukiwany mężczyzna może przebywać w mieszkaniu swojej partnerki na terenie Chorzowa. Ich informacje potwierdziły się – 51-latek został zatrzymany na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Mikołowie.

Kolejnego poszukiwanego policjanci zatrzymali 30 maja. Według ustaleń 26-latek miał przebywać na jednej z posesji przy ulicy Zrębowej w Tychach. W trakcie obserwacji mundurowi od razu zauważyli pojazd, którym według wcześniejszych ustaleń, miał poruszać się mężczyzna. Chwilę później został zatrzymany i przewieziony do aresztu, gdzie odbywa sześciomiesięczną karę pozbawienia wolności.

Następnego dnia tyscy kryminalni udali się do miejscowości Gostyń. Tam, według posiadanych informacji miał przebywać mężczyzna poszukiwany listem gończym do odbycia 172 dni kary pozbawienia wolności. Mundurowi zastali go podczas prac dekarskich na jednym z domów. 26-latek został zatrzymany, a następnie doprowadzony do aresztu śledczego.

Jednym z ostatnich zrealizowanych poszukiwań było zatrzymanie 38-latka, za którym Prokuratura Rejonowa Katowice-Wschód wydała list gończy. Policjanci najpierw wytypowali miejsce pobytu poszukiwanego, ustalając, że wynajmuje mieszkanie w Krakowie. Ze zgromadzonych informacji wynikało też, że 10 czerwca mężczyzna ma przemieszczać się swoim samochodem na jednym z parkingów w Tychach. Mundurowi szybko namierzyli pojazd i zatrzymali mężczyznę, a następnie umieścili w areszcie.

Podstawy poszukiwań są różne

Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu lub przeprowadzenie z poszukiwanymi osobami czynności procesowych. W większości przypadków jest to ciężka i żmudna praca operacyjna, ponieważ osoby, które są poszukiwane, starają się robić wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi. Jednak, jak widać na opisanych wyżej przykładach, nie da się uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również