Wiadomości z Tych

Port Pieśni Pracy 2021 – letnia edycja

  • Dodano: 2021-08-27 11:00

Tychy jak co roku witają szantową brać z otwartymi ramionami, a miłośników szant i folku kuszą prawdziwym zatrzęsieniem ulubionych wykonawców. Port Pieśni Pracy – Tyski Festiwal Szantowy odbędzie się już 37. raz i tradycyjnie zwieńczy wakacyjny sezon muzyki marynistycznej.

3 dni koncertów, 7 scen w różnych lokalizacjach miasta, prawie 20 wykonawców i koncerty dla małych i dużych – to czeka na wszystkich tych, którzy w dniach 27-29 sierpnia 2021 roku odwiedzą Tychy.

Muzyka marynistyczna wybrzmi tym razem na aż siedmiu scenach zlokalizowanych w różnych częściach Tychów.

- Po zeszłorocznej przerwie znów spotkamy się na Paprocanach i to aż trzykrotnie. To tu rozpoczniemy piątkowym koncertem Muzycznych Wieczorów nad Jeziorem na wzniesieniu znajdującym się nieopodal północnego jego brzegu, tu zakończymy go niedzielnym koncertem dla dzieci, zapraszając do wspólnej zabawy na statku – placu zabaw znajdującym się na terenie otaczającym jezioro. Wreszcie spotkamy się na Dzikiej Plaży Paprocany na koncercie plenerowym z ulubionymi wykonawcami – mówią organizatorzy.

To jednak nie wszystko – nocne marki z pewnością chętnie wybiorą się na koncert wieczorny do Underground Pubu. Szanty usłyszymy też w galerii handlowej Gemini Park Tychy, na Placu Baczyńskiego i podczas sobotniego koncertu w Teatrze Małym, gdzie odbyła się zeszłoroczna odsłona Portu Pieśni Pracy.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny – z uwagi jednak na ograniczoną liczbę miejsc w Teatrze Małym w Tychach, na to jedno z siedmiu wydarzeń festiwalowych obowiązują wejściówki, które można odbierać w Miejskim Centrum Kultury w Tychach, przy ulicy Bohaterów Warszawy 26.

Na siedmiu tegorocznych scenach Portu Pieśni Pracy usłyszymy prawie dwudziestu wykonawców, mniej i bardziej liczne reprezentacje z różnych stron Polski.

Mocną śląską ekipę tworzą gospodarze – Perły i Łotry, a z nimi Ryczące Dwudziestki, North Cape, Banana Boat czy Leje na Pokład i Stonehenge, dalej odwiedzą nas dolnośląski Jan i Klan i Orkiestra Samanta, południowo-wschodni Marek Szurawski i Klang, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, GlassGo i Marta Śliwa z centralnej Polski, wreszcie warmiński Mietek Folk.

- Tyska scena gościć będzie także wybitną nadmorską reprezentację, której dawno w Tychach nie było, a wszędzie, gdzie się pojawiają, budzą prawdziwy zachwyt. Mamy nadzieję, że najliczniejszy z licznych Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”, Formacja, Waldemar Mieczkowski i Atlantyda przywiozą nam odrobinę bryzy wprost z Trójmiasta – mówi Małgorzata Król – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Festiwal ma wieloletnią tradycję i co roku przyciąga do Tychów miłośników szant i muzyki folkowej z całej Polski, a nawet zagranicy.

- Port Pieśni Pracy to integracja międzypokoleniowa, spotkania znajomych, których łączy pasja żeglarska i zamiłowanie do muzyki, a wszystko w pięknej scenerii Tychów, zwłaszcza Jeziora Paprocańskiego. Zapraszam na Port Pieśni Pracy – zachęca Andrzej Dziuba – Prezydent Tychów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również