Wiadomości z Tych

Port Pieśni Pracy - Zimowa Rozgrzewka w MCK

  • Dodano: 2021-01-19 06:30, aktualizacja: 2021-01-18 19:19

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na festiwal szantowy Port Pieśni Pracy.

Rozgrzejmy się w rytmie szanty

Za oknem mróz i śnieg – pora więc na zimową rozgrzewkę! MCK zaprasza więc na kanał YouTube Miejskiego Centrum Kultury w Tychach oraz na fanpage festiwalu Port Pieśni Pracy, gdzie spotkamy się z aż trzema zespołami – Banana Boat, Ryczące Dwudziestki oraz Perły i Łotry.

"Zimowa Rozgrzewka" Portu Pieśni Pracy to już tradycja

Rokrocznie spotykaliśmy się w Pasażu Kultury Andromeda, aby wspólnie rozgrzać się przy skocznych dźwiękach muzyki folkowej i żeglarskiej.  W tym roku, niestety, nie spotkamy się osobiście, a za pośrednictwem kanału YouTube Miejskiego Centrum Kultury w Tychach oraz profilu Facebook Portu Pieśni Pracy. Podczas tej edycji rozgrzeją nas trzy zespoły.

Banana Boat - energia, humor i niepowtarzalne głosy – oto cechy, które z pewnością charakteryzują ten charyzmatyczny zespół. Specjalizują się w oryginalnej twórczości piosenki eglarskiej oraz w autorskiej interpretacji szanty klasycznej. Charakterystyczne koszulki - pięć kawałków banana - pojawiają się wszędzie tam, gdzie znajdą się ludzie, którzy chcą się dobrze bawić przy muzyce płynącej wyłącznie z pięciu męskich gardeł oraz obejrzeć jedyny w swoim rodzaju, niezwykły, uśmiechnięty bananowo - szantowy show.

Ryczące Dwudziestki - pięć męskich głosów oraz niepowtarzalne brzmienia gitar oto wizytówka zespołu. Na przestrzeni lat, tworząc nietuzinkowe aranżacyjnie utwory, wypracowali nowy, niepowtarzalny styl i charakterystyczne brzmienie. Nie boją się eksperymentów i nowinek muzycznych, a spektrum ich repertuaru sięga od romantycznych irlandzkich ballad i piosenek autorskich, poprzez opracowane w nowej formie wersje szant, piosenki o tematyce ekologicznej dla dzieci, humorystyczne miniatury muzyki klasycznej, do repertuaru gospel.

Perły i Łotry - siłą i rozpoznawalną marką Pereł i Łotrów były zawsze bardzo profesjonalne aranżacje (zarówno wokalne jak i instrumentalne) oraz wykonawstwo na najwyższym poziomie. W repertuarze dominują tradycyjne pieśni morza, jak i współczesna piosenka żeglarska oraz folk. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach zaśpiewają to, co im w szantowych duszach gra.

Port Pieśni Pracy - Zimowa Rozgrzewka w MCK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również