Wiadomości z Tych

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Tyscy policjanci spotkali się z mieszkańcami osiedla "R"

  • Dodano: 2024-03-21 11:45

Przedwczoraj w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza” przy al. Niepodległości odbyła się debata społeczna. Policjanci z tyskiej komendy spotkali się z mieszkańcami osiedla „R” w Tychach aby wspólnie porozmawiać o bezpieczeństwie.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Przedwczoraj (19 marca) w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza” w Tychach przy alei Niepodległości, odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa na osiedlu „R” w Tychach. W debacie udział wzięli: Zastępca Naczelnika Prewencji podkom. Łukasz Szromek, Specjalista Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji podkom. Agnieszka Semik, dzielnicowi tyskiej komendy, funkcjonariusz tyskiej Straży Miejskiej, przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej OSKARD, oraz członkowie rady osiedla i mieszkańcy. Celem spotkania było poznanie opinii i oczekiwań lokalnego społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

Zapewnienie bezpieczeństwa to jeden z najważniejszych priorytetów dla policjantów, dlatego też podczas debaty społecznej mundurowi rozmawiali z mieszkańcami o ich bezpieczeństwie. Wczorajsze spotkanie było okazją do rozpoznania terenu pod względem zdarzeń mających wpływ na stan bezpieczeństwa i porządku publicznego, a w następstwie – do wyeliminowania lub zminimalizowania wskazanych zagrożeń.

Daj znać na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Mundurowi mieli okazję omówić Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest narzędziem wymiany informacji pomiędzy mieszkańcami a policją. Mieszkańcy poprzez zaznaczanie miejsc, które negatywnie wpływają na ich bezpieczeństwo dają wyraźny sygnał policji. Mapa zagrożeń to istotny element zarządzania bezpieczeństwem publicznym, służący między innymi właściwemu rozmieszczeniu patroli. Każdy mieszkaniec ma możliwość aktualizacji informacji na mapie, dbając w ten sposób o wspólne bezpieczeństwo. Policjanci podkreślali w trakcie spotkania, że poprzez mapę należy zgłaszać zjawiska stale występujące w danym miejscu, a nie te pojedyncze czy wymagające natychmiastowej interwencji służb.

Spostrzeżenia mieszkańców wynikające z dyskusji będą poddane analizie, a następnie podjęte zostaną odpowiednie kroki w celu wyeliminowania problemów z jakimi się stykają.

Komentarze (1)    dodaj »

  • miro

    Jak się nie mylę to spotkania organizowała kilkukrotne w tym miesiącu Spółdzielnia Oskard i to nie tylko z osiedla R tylko ze wszystkich rejonów spółdzielni

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również