Wiadomości z Tych

Policja przestrzega przed oszustami

  • Dodano: 2021-06-07 06:30, aktualizacja: 2021-06-06 21:28

Cyberprzestępcy wciąż modyfikują swoje metody, aby wyłudzić dane bankowe i ukraść nasze oszczędności.

Coraz częściej sprawcy wykorzystują nieświadomość swoich ofiar i uzyskują dane do rachunków bankowych i kart kredytowych. Po uzyskaniu tych informacji bez żadnych problemów wypłacają pieniądze z konta lub dokonują płatności kartami kredytowymi. Jednym z nowych sposobów działania sprawców jest wyszukiwanie osób oferujących do sprzedaży towarów na portalach internetowych. Przestępcy kontaktują się z osobą sprzedającą i informują, że są zainteresowani zakupem wystawionego do sprzedaży towaru.

Później proponują aby wysłanie przedmiotu nastąpiło poprzez konkretną stronę i przysyłają link do strony internetowej. Po otwarciu strony internetowej sprzedający proszony jest o podanie imienia i nazwiska, numeru karty kredytowej, daty ważności i numeru CVV. Ofiary przestępstw nieświadomie będąc pod wpływem emocji wynikających z zadowolenia, że wystawiany przez nich towar zostanie sprzedany podają wszystkie te informacje. Sprawcy oczywiście po uzyskaniu tych informacji zamiast dokonać zapłaty za towar dokonują zakupów towarów w sklepach internetowych najczęściej poza granicami Polski płacąc kartą kredytową, do której uzyskali dostęp.

Apeluje się, aby pod żadnym pozorem nie wchodzić na podejrzane linki, nie instalować żadnego oprogramowania czy aplikacji wskazanych przez nieznane osoby i w żadnym wypadku nie podawać danych kart kredytowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również