Wiadomości z Tych

Policja ostrzega: Utonięcia zdarzają się częściej niż myślisz

  • Dodano: 2021-07-12 07:00, aktualizacja: 2021-07-11 15:51

Policjanci proszą o rozwagę w trakcie wypoczynku na akwenach.

W tym roku w naszym województwie woda pochłonęła już 8 ofiar. Większość z nich była pod wpływem alkoholu

Z policyjnych statystyk wynika, że najczęściej do utonięć dochodzi w jeziorach, na drugim miejscu są rzeki, a na trzecim pozostałe akweny wodne w tym morze. Głównymi przyczynami utonięć są kąpiel w miejscu niestrzeżonym, kąpiel w miejscu zabronionym i po prostu zupełne lekceważenie zagrożeń podczas wypoczynku nad wodą, przecenianie swoich możliwości oraz alkohol. Alkohol przyczynił się do większości tegorocznych utonięć w województwie śląskim. Pamiętajmy, że żywioł nie wybiera, a stracić życie w wodzie może każdy, kto korzysta z kąpieli lub aktywności w wodzie.

W ubiegłym roku woda pochłonęła 18 ofiar, z czego aż 14 utonęło w wakacje

Najmłodsza z osób, które utonęły, miała 6, a najstarsza 87 lat. W tym roku na akwenach utonęło już 8 osób, z czego 5 w czerwcu, a dwie osoby w lipcu. Do zdarzeń doszło na akwenach w Mikołowie, Będzinie, Bytomiu, Tychach, Jaworznie, Tarnowskich Górach, Będzinie i Żywcu. Wszystkie ofiary, to mężczyźni w wieku 23-75 lat. Większość z nich znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Do ostatniego utonięcia doszło dzisiaj w piątek rano, na Jeziorze Międzybrodzkim. Utonął tam 31-latek z powiatu żywieckiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również