Wiadomości z Tych

Policja bez barier

  • Dodano: 2022-04-28 07:00, aktualizacja: 2022-04-27 21:20

Policjanci z Tychów gościli w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym, gdzie przebywają dzieci i młodzież dotknięte niepełnosprawnością.

Policjanci z Tychów odwiedzili Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, gdzie odbywają się zajęcia dla osób dotkniętych niepełnosprawnościami. Policjanci nie mają barier w komunikowaniu się z osobami ze szczególnymi potrzebami, wręcz odwrotnie. Mundurowi wiedzą, że takie spotkania pozwalają uwolnić wiele pozytywnych emocji oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej.

Podopieczni mieli niepowtarzalną okazję, żeby poznać tajniki policyjnej pracy. Bardzo im się spodobał sprzęt, który policjanci wykorzystują w codziennej służbie oraz podczas zabezpieczenia imprez masowych. Na koniec wszyscy mogli wejść lub wjechać wózkiem do radiowozu i przyjrzeć mu się z bliska. Stróże prawa rozdali uczestnikom spotkania oraz ich opiekunom kamizelki oraz opaski odblaskowe, by zawsze byli widoczni. Okazało się, że spotkanie z mundurowymi było dla podopiecznych ośrodka spełnieniem marzeń. Zapewne ten wyjątkowy dzień na długo zapadnie im w pamięci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również