Wiadomości z Tych

Podsumowanie długiego weekendu na tyskich drogach

  • Dodano: 2018-06-04 12:15

Od 30 maja do 03 czerwca trwał długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała i obchodzonym 1 czerwca Dniem Dziecka.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwali tyscy policjanci. Podczas wzmożonych działań nie doszło do żadnego wypadku, a do niegroźnych stłuczek policjanci wyjeżdżali 18 razy. Ponadto z dalszej jazdy mundurowi wyeliminowali łącznie 8 kierujących zarówno samochodem jak i jednośladem, na tzw. „podwójnym gazie”.

Od minionej środy do dnia wczorajszego policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. W policyjnych statystykach odnotowanych zostało 18 kolizji. Mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy 5 kierujących jednośladami, którzy prowadzili na "podwójnym gazie" oraz 2 kierujących pojazdami mechanicznymi, których wynik badania wskazał, iż popełnili przestępstwo prowadząc swój pojazd w stanie nietrzeźwości. Ponadto jeden z kierujących popełnił wykroczenie prowadząc w stanie po użyciu alkoholu.

Łącznie, podczas długiego weekendu, policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 1231 kierujących. Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i rowerzystów. Pamiętajmy, że dla niechronionych użytkowników ruchu drogowego, zderzenie z samochodem może mieć poważne skutki nawet przy małych prędkościach. Z kolei kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych – zatem KAŻDY MA NA NIE WPŁYW.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również