Wiadomości z Tych

Podsumowanie akcji "Prędkość". Policjanci ujawnili 2765 przypadków łamania przepisów!

  • Dodano: 2023-06-21 08:45, aktualizacja: 2023-06-21 08:53

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania pn. "Prędkość".

Sporo przypadków przekroczenia prędkości

Na drogach województwa śląskiego mundurowi przez cały dzień kontrolowali, czy kierujący stosują się do obowiązujących limitów prędkości. W trakcie działań stróże prawa ujawnili 2765 przekroczeń prędkości, z czego 19 skutkujących zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenia o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Głównym celem prowadzonych działań było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja pod kryptonimem „Prędkość” miała także za zadanie wyrobienie wśród kierowców przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu. Od początku roku w blisko 800 wypadkach zginęło już 60 osób, w tym 19 w zdarzeniach, których przyczyną była nadmierna prędkość.

Kierowcom wręczane były także przygotowane we współpracy z Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego broszury dotyczące zasad poruszania się po autostradach i drogach ekspresowych.

Unikajmy brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii, a przede wszystkim dostosujmy prędkość jazdy do warunków panujących na drodze. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również