Wiadomości z Tych

Piłeś? Nie jedź! Podsumowanie działań tyskich policjantów

  • Dodano: 2023-02-08 06:30, aktualizacja: 2023-02-07 23:42

Przedwczoraj tyscy policjanci prowadzili działania p.k. "Trzeźwość". Takie akcje są organizowane cyklicznie i maja na celu wyeliminowanie z dalszej jazdy nieodpowiedzialnych kierujących, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.

Podsumowanie działań policjantów

Policjanci tyskiej „drogówki” zorganizowali działania własne „Trzeźwość”, podczas których sprawdzili stan trzeźwości ponad 800 kierujących. Trzech spośród nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę na tzw. "podwójnym gazie". Wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazał, że kontrolowani kierujący znajdują się po użyciu alkoholu.

Miejmy na uwadze, że nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla swoich pasażerów i pozostałych uczestników. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w naszym organizmie może zakłócić reakcję na otoczenie na drodze.

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna „Nie reagujesz - akceptujesz!". Dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również