Wiadomości z Tych

"Okno na Kulturę" w Tychach. Sprawdź, do kiedy potrwa wystawa!

  • Dodano: 2023-05-15 06:30, aktualizacja: 2023-05-14 21:07

Z nich jesteśmy dumni – także w Oknie na Kulturę Gemini Park Tychy, które będzie jednym z punktów miejskiej kampanii społecznej, pokazującej, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą dla realizacji pasji, osiągania sukcesów i inspirowania innych w pokonywaniu barier.

Wyjątkowa wystawa w Tychach

Boisko mojej wyobraźni - wystawę prac plastycznych osób z niepełnosprawnościami można będzie oglądać w kulturalnej witrynie galerii handlowej, a uroczyste otwarcie zaplanowano na 18 maja 2023 r. o 12.00.

Boisko mojej wyobraźni to temat wystawy prac plastycznych osób z niepełnosprawnościami, które na co dzień uczestniczą w zajęciach terapeutycznych prowadzonych w jedenastu Ośrodkach rehabilitacyjno-terapeutycznych w Tychach, Lędzinach, Knurowie, Grzawie, Wyrach, Mysłowicach i Zabrzu. Wystawa składa się z czterdziestu prac, które zostały wykonane różnymi technikami tj. malarstwo, rysunek, tkanina czy grafika.

Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek święta Faustyna – główny organizator wystawy – swoje działania terapeutyczne kieruje do dorosłych osób z niepełnosprawnościami i zburzeniami psychicznymi oraz dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W Tychach jest obecny już 28 lat – od 1995 roku. Ideą działalności ośrodka jest m.in. umożliwienie, poprzez codzienne działania, rozwoju społecznego i zawodowego podopiecznych, a także rozwoju ich pasji i zainteresowań. Ośrodek pomaga też w przełamywaniu barier i ograniczeń, a organizacja wystawy jest tego efektem. Wystawę można będzie oglądać przez miesiąc począwszy od 18 maja, kiedy o 12.00 odbędzie się uroczyste jej otwarcie z udziałem autorów prac i ich bliskich. Boisko mojej wyobraźni  organizowane jest w ramach XXI Festiwalu Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych, a ten z kolei jest częścią kampanii Z nich jesteśmy dumni organizowanej cyklicznie przez Urząd Miasta Tychy, Caritas Archidiecezji Katowickiej - Ośrodek św. Faustyna oraz Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej. W jej ramach – oprócz części artystycznej – zaplanowano też turniej piłkarski, mityng biegów przełajowych i piknik organizacji pozarządowych. Działania w Oknie na Kulturę pilotuje Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

  • Okno na Kulturę z wystawą Boisko mojej wyobraźni w ramach kampanii Z nich jesteśmy dumni
  • Miejsce: Okno na Kulturę w Gemini Park Tychy, ul. Towarowa 2    
  • Data: 18.05-18.06.2023 r., otwarcie wystawy: 18.05.2023 r., godz. 12.00    
  • Wstęp wolny

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również