Wiadomości z Tych

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

  • Dodano: 2021-05-11 07:00, aktualizacja: 2021-05-10 20:43

Wzorową postawą wykazało się trzech mężczyzn, którzy zablokowali samochód i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki pijanemu kierowcy.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach zatrzymali 51-letniego kierowcę samochodu Kia Picanto. Informacje o podejrzeniu, że po ulicy Katowickiej w Tychach porusza się nietrzeźwy kierujący dyżurny otrzymał od świadków. Na miejscu mundurowi ustalili, że trzech mężczyzn podejrzewając mężczyznę o jazdę na "podwójnym gazie” zablokowało mu drogę, po czym wyciągnęli kluczyki ze stacyjki.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 51-latka wykazało prawie 3 promile alkoholu

Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Słowa uznania skierowano do świadków, którzy wykazali się obywatelską postawą i uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Ich zdecydowana reakcja i wyciągnięcie kluczyków ze stacyjki pojazdu pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również