Wiadomości z Tych

Nastolatek zaatakował nożem do tapet w szkole. Ranny uczeń trafił do szpitala!

  • Dodano: 2023-10-10 11:00

Przy jednej z tyskich szkół doszło do groźnego zdarzenia. 16-letni uczeń, używając noża do tapet, dokonał uszkodzenia ciała innego nastolatka. Zatarg pomiędzy uczniami dla jednego z nich zakończył się w szpitalu, dla drugiego zatrzymaniem i doprowadzeniem na komendę Policji.

Atak nożownika w szkole

Zgłoszenie konieczności pilnej interwencji w jednej ze szkół ponadpodstawowych w Tychach wpłynęło do dyżurnego tyskiej jednostki na początku września. Z telefonu wykonanego na numer alarmowy wynikało, że jeden z uczniów używając noża, dźgnął drugiego w brzuch. Na miejsce natychmiast udały się służby ratunkowe. Policjanci, którzy przyjechali do szkoły, potwierdzili zdarzenie. Okazało się, że przed budynkiem szkoły pomiędzy dwoma uczniami doszło na przerwie do sprzeczki, w wyniku której 16-latek zaatakował drugiego ucznia z młodszej klasy nożem do tapet. Ranny 14-latek został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc. Sprawca został zatrzymany i przewieziony do tyskiej komendy. 16-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Zebrany materiał dowodowy trafi do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Tychach, gdzie zapadnie decyzja o dalszym losie nieletniego. 

Przypominamy, że osoby po ukończeniu 13 lat, ale przed ukończeniem 17 roku życia odpowiadają przed sądem rodzinnym za popełnione czyny karalne, czyli przestępstwo, przestępstwo skarbowe, wszystkie wykroczenia lub wykroczenie skarbowe. Zgodnie z nowelizacją ustawy wobec nieletniego sąd rodzinny może zastosować środki wychowawcze, lecznicze i poprawcze. - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również