Wiadomości z Tych

Nabór do drużyny Ultimate Frisbee w Tychach

  • Dodano: 2022-06-28 12:15

Już w najbliższą niedzielę Tychy Claws organizują nabór do tyskiej drużyny Ultimate Frisbee.

Wydarzenie odbędzie się o 17:00 na Zespole boisk piłkarskich na Os. A (Andersa 22). Gdyż ultimate to sport koedukacyjny zaprasza się zarówno kobiety/ dziewczyny jak i mężczyzn/chłopaków.

Co to jest ultimate frisbee?

Większość osób, kojarzy frisbee z rekreacyjnym rzucaniem w parku do psa lub na plaży. Ultimate to dyscyplina drużynowa w której miejsce piłki zajęło właśnie frisbee (zwane także dyskiem).

Mecz gra się na boisku piłkarskim w drużynach 7 osobowych lub 5 vs 5 w wersji halowej. Z dyskiem nie można biegać a punkty zdobywa się łapiąc frisbee w polu punktowym tak jak ma to miejsce w futbolu amerykańskim.

Ultimate zawiera elementy piłki ręcznej, siatkówki, tenisa i futbolu amerykańskiego.  Sport jest dosyć dynamiczny a celowy kontakt fizyczny jest zabroniony. Nową cechą w ultimate jest także "samosędziowanie" - oznacza to że każdy na boisku może zgłosić przewinienie a to znowu powoduje mniejszą ilość sytuacji spornych.

Przykładowy mecz

Tyska drużyna - Tychy Claws powstała 5 lat temu wśród grupy znajomych.

Niestety pandemia mocno pokrzyżowała plany rozwojowe - brak możliwości wynajęcia infrastruktury a więc i i brak treningów mocno osłabił drużynę. Podczas naboru będzie się tłumaczyć podstawy, uczyć rzutów i taktyk oraz omówimy plan sezonowy oraz treningowy.

Treningi odbywać się będą stale do końca października i będą darmowe. Wszelkie informacje znajdziecie TUTAJ.

lub numerami telefonu :

  • 696-896-686
  • 667-900-860

Wydarzenie na FB

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również