Wiadomości z Tych

Na Paprocanach pojawi się nowy obiekt gastronomiczny. Miasto rozstrzygnęło przetarg

  • Dodano: 2022-11-14 07:00, aktualizacja: 2022-11-13 16:29

Urząd Miasta Tychy rozstrzygnął przetarg na remont i przebudowę jednego z obiektów na terenie ośrodka wypoczynkowego Paprocany. Przy ulicy Parkowej 17 w przyszłym roku postanie obiekt gastronomiczny.

Umowa z dzierżawcą została już podpisana. Zwycięzca przetargu ma czas do 31 października 2023 roku na przygotowanie obiektu do rozpoczęcia działalności zgodnie z zaproponowanym projektem. Za rok - w listopadzie restauracja powinna już działać.

Nowy obiekt gastronomiczny na Paprocanach

Projektowany budynek będzie miał 1 kondygnację, a sama bryła ma prostą, nowoczesną formę o stonowanej kolorystyce w odcieniach beżu i grafitu z elementami stalowymi. Całkowita powierzchnia zabudowy wynosi 378 m2.

Budynek zaprojektowano jako całość więc budynek od strony północnej zostanie połączony z budynkiem po stronie południowej. Większość elewacji zachodniej - od strony jeziora, zostanie przeszklona, zaprojektowano fasadę szklaną na pełną wysokość, by odbijała się w niej zieleń i jezioro. Pozostała część elewacji zostanie wykończona płytą włókno-cementową ryflowaną w kolorze beżowym – mówi Katarzyna Szymkowska, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w UM Tychy.

Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Projekt zakłada także znaczne zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej. Obecnie teren prawie w całości jest utwardzony płytami betonowymi. Zaprojektowano wiele donic terenowych z roślinnością. Część tarasu betonowego zastąpi trawnik. Rosnące w tym miejscu drzewa zostaną zachowane.

W ramach inwestycji pojawią się także stojaki na rowery w trzech lokalizacjach w pobliżu nowego obiektu. Firma AQVA Spółka z o.o. która wygrała przetarg, zgodnie z umową będzie dzierżawiła obiekt przez 20 lat – do 2042 roku.

paprocany um tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również