Wiadomości z Tych

Mundurowi na "Optymistycznym Dniu Dziecka" w Tychach. Sprawdź relację!

  • Dodano: 2023-06-05 11:15

Przedszkole nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi zorganizowało charytatywny piknik rodzinny pod nazwą „Optymistyczny Dzień Dziecka – Niebieski Dzień Wody”.

Celem tego spotkania było zaangażowanie się dzieci i rodziców do wspólnych działań, uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia oraz budowanie świadomości ekologicznej i wrażliwości na otaczającą przyrodę. W tej szczególnej inicjatywie nie mogło zabraknąć tyskich policjantów.

Rodzinne pikniki są dla tyskich policjantów idealną okazją do promowania bezpieczeństwa, także podczas zbliżających się wakacji. Dla najmłodszych przygotowanych było wiele atrakcji, w tym policyjne radiowozy czy motocykle. Chętni mogli również przekonać się, jak wygląda otaczająca nas rzeczywistość przy założonych alko i narkogoglach. Dzieciom wręczane były opaski odblaskowe, balony oraz „Elementarze bezpieczeństwa”. Wszystko po to, aby uczulić najmłodszych mieszkańców na kwestie związane z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w domu, podczas spędzania wolnego czasu, a także podczas poruszania się po drogach.

Największym zainteresowaniem, zwłaszcza ze strony dzieci, cieszył się policyjny motocykl i radiowóz. Najmłodsi cierpliwie oczekiwali na moment wejścia do pojazdu, by chociaż na kilka minut poczuć się jak policjant. Uczestnicy chętnie zadawali pytania dotyczące służby w Policji oraz robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Obecność na festynie była dla mundurowych znakomitą okazją do promowania bezpieczeństwa wśród mieszkańców, nie tylko tych najmłodszych.

Na dużą uwagę zasługuje również idea zorganizowanego pikniku, której hasłem przewodnim była woda. Celem organizatorów było podkreślenie, jak istotne ma ona znaczenie nie tylko w naszym życiu, ale także w funkcjonowaniu świata roślin i zwierząt.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również