Wiadomości z Tych

Mogę #zatrzymać SMOG w Tychach

  • Dodano: 2018-10-15 13:30

W dniach 17-19 października br. na Placu Baczyńskiego w Tychach pojawią się Kontenery Śląskie, będące częścią kampanii informacyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego dotyczącej przeciwdziałaniu niskiej emisji.

Do wydarzenia włączył sie tyski Wydział Komunalny Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Tychy, który w jednym z kontenerów będzie udzielał informacji na temat programów miejskich i dofinansowań w zakresie ograniczenia niskiej emisji.

Kontenery będą otwarte dla gości w godz. od 12.00 do 18.00.

Program:

17 października - środa

  • g. 12 -18 Spirobus. To czym oddychamy na co dzień ma olbrzymi wpływ na nasze zdrowie, dlatego w trakcie akcji będzie można skorzystać z bezpłatnego badania spirometrycznego., Badanie oceni pojemność oddechową i objętość naszych płuc, przepływ powietrza w różnych fazach cyklu oddechowego, szybkość wydechu, zawartość CO2 oraz innych gazów. Badanie wykonuje się przy pomocy urządzenia zwanego spirometrem, a każdy badany otrzyma wydruk z wynikami.
  • g. 14-18 Zielona Wyspa Śląsk - warsztaty kreatywnego szycia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rozbudzają pomysłowość, samodzielność i poczucia mocy sprawczej, a wszystko zgodnie z ideą recyclingu. Na warsztatach w kontenerach Eko Zabawka zaprosi do wspólnego tworzenia uszytych z bawełny maseczek antysmogowych, które będzie można spersonalizować przy pomocy kolorowego filcu.

18 pażdziernika - czwartek

  • g. 12-18 Spirobus
  • g. 17.30 - 18 Bukowicz -niezwykłe trio, które przepis na swoją twórczość sprowadza do następującej mikstury: 2 szklanki zimnej fali, ? szklanki dream popu, 3 łyżki shoegazu. Nie zabrakło im odwagi, by zmierzyć się z legendą Iana Curtisa i nagrać cover jednego z największych hitów jego zespołu. W tytule swojej debiutanckiej epki zapraszają do tańca, choć nikt nie obiecuje, że będzie łatwo. Ich chłodny, powolny rock nie przystaje do pędzącego wokół świata, jednak hipnotyzuje i porywa od pierwszych dźwięków. W 2018 ukazał się ich album Dyskomfort w głowie.

19 października - piątek

  • g. 12-18 Spirobus
  • g. 16-17.30 Eko Zabawka - interaktywne warsztaty przybliżą dzieciom proces powstawania smogu oraz problematykę związaną z zanieczyszczeniem powietrza. Na przykładzie pieca “kopciucha” prowadzący pokażą skutki spalania śmieci i przedstawią dobre nawyki, które pozwolą zadbać o utrzymanie zdrowego powietrza. Warsztaty są przeznaczone dla każdej grupy wiekowej, a atrakcyjna warstwa wizualna sprawi, że zajęcia będą ciekawe oraz godne zapamiętania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również