Wiadomości z Tych

Miasto dokręca koła i walczy o puchar Rowerowej Stolicy Polski!

  • Dodano: 2022-06-23 07:45, aktualizacja: 2022-06-23 07:51

W najbliższą sobotę, 25 czerwca odbędzie się 155. Edycja Tyskich Nocnych Rajdów Rowerowych. Impreza organizowana jest w ramach rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Uczestnicy rajdu będą mieli do przejechania 19 kilometrów. Rajd wystartuje o godz. 21.30 z Parku Suble, z parkingu kościoła św. Jadwigi. Meta usytuowana jest na Dzikiej Plaży w Paprocanach.

Dla pierwszych 400 uczestników przewidziane są opaski odblaskowe! Na mecie przewidziano ognisko, kiełbaski dla uczestników, muzykę na żywo.

Wydarzenie odbywa się w ramach Rowerowej Stolicy Polski (RSP) i jest skierowane do wszystkich, którzy jeżdżą na rowerze i posiadają telefon komórkowy. Wystarczy pobrać darmową aplikację Aktywne Miasta i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja ma zasięg globalny, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nieważne czy będzie to wycieczka rekreacyjna, przejażdżka z dziećmi czy droga, którą codziennie pokonuje się do pracy/szkoły. Każdy kilometr się liczy.

Nasza mapa ciepła

Udział tyszan w rywalizacji jest podwójnie ważny. Dane zebrane przez aplikację rywalizacji RSP pomogą w sporządzeniu szczegółowej statystyki (tzw. „mapy ciepła”) dzięki której dowiemy się, którymi drogami i ścieżkami rowerowymi tyszanie poruszają się najczęściej i jakie kierunki obierają najchętniej.

Walka o miejsca

Obecnie Tychy znajdują się na 20. miejscu w klasyfikacji ogólnej i walczą o jak najlepsze miejsce również w klasyfikacji wśród miast o liczbie mieszkańców od 100 001 do 200 000 (dane o liczbie mieszkańców zaciągane są  z GUS).

Zeszłoroczny wynik to 22 miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz 2 miejsce wśród miast o liczbie od 100 001 do 200 000 mieszkańców. Ponadto Tychy zajęły  1 miejsce w liczbie przejechanych kilometrów wśród śląskich miast.

Nagrody dla najlepszych miast

Rywalizacja to nie tylko Puchar do gabloty urzędu miasta, to także szansa na nowe stacje naprawy rowerów - dla najlepszych trzech miast oraz wyróżnienia indywidualne: vouchery w wysokości 1, 1,5 i 2 tys. zł do centrumrowerowe.pl oraz zestawy kosmetyków od Fale Loki Koki.

Do tegorocznej rywalizacji uczestników zagrzewa ambasador tegorocznej edycji RSP polski kolarz szosowy Marek Leśniewski, olimpijczyk, multimedalista, propagator aktywnego trybu życia.

Informacje

Szczegółowe informacje dotyczące akcji, regulaminu aplikacji i rywalizacji, pozostałych uczestników a także ranking miast, będzie można znaleźć na stronie internetowej www.rowerowastolicapolski.pl.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również