Wiadomości z Tych

Konsultacje w sprawie nowej linii kolejowej – spotkanie on-line

  • Dodano: 2022-02-09 07:00, aktualizacja: 2022-02-08 21:29

Spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami Tychów w sprawie budowy nowej linii kolejowej łączącej Katowice z Ostrawą odbędzie się w najbliższy czwartek, 10 lutego w formule online.

Organizatorzy konsultacji - Egis Poland Sp. z o.o. zachęcają także do wypełniania ankiety dot. planów budowy linii.

Pod koniec stycznia, ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną, konsultacje społeczne zostały odwołane. Teraz organizator poinformował o wznowieniu spotkań, ale w zmienionej formie –przez Internet. Spotkanie dla mieszkańców Tychów oraz Wyr zaplanowane zostało na czwartek 10 lutego na godzinę 17:30. Odbędzie się ono za pośrednictwem platformy MS Teams z możliwością zadawania pytań na żywo, a także serwisu YouTube, z możliwością kontaktu poprzez czat.

Spotkania informacyjne mają na celu zaprezentowanie wszystkich istotnych informacji związanych z planowaną linią kolejową, która w trzech wariantach przebiega przez niewielki fragment Tychów przy granicy z Mikołowem. Projekt zakłada budowę linii dwutorowej, zelektryzowanej na całym przebiegu, dającej możliwość m.in. podróżowania pociągów pasażerskich z prędkością minimum 200 km/h , skrócenia podróżowania pomiędzy miastami Rybnickiego Okręgu Przemysłowego czy stworzenia szybkich połączeń kolejowych do Pragi, Bratysławy, Budapesztu czy Pragi.

Spotkanie online

O projekcie

Egis Poland Sp. z o.o. jako partner Konsorcjum w składzie z Egis Rail S.A. oraz JAF-GEOTECHNIKA Sp. z o.o. realizuje na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego studium techniczno-ekonomiczno - środowiskowe dla projektu pn.: „Budowa linii kolejowej na odc. Katowice – granica państwa – Ostrawa”.

Planowana inwestycja stanowi jeden z elementów wieloletniego programu inwestycyjnego i komunikacyjnego - Centralnego Portu Komunikacyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej. Zakres realizacji projektu zakłada przeprowadzenie szczegółowych analiz w uwarunkowań przestrzennych i ekonomicznych w obrębie przebiegu wariantów planowanej linii kolejowej. 

Ankieta

Projekt konsultowany jest wśród mieszkańców gmin: Wyry, Czerwionka-Leszczyny, Świerklany, Mszana, Godów, Gorzyce, Mikołów, Orzesze, Rybnik, Żory, Katowice, Łaziska Górne, Wodzisław Śląski, Jastrzębie-Zdrój, Tychy. Terenu Tychów (przy granicy z Mikołowem) dotyczą trzy warianty linii kolejowej: nr 63 *(zielony na ilustracji wariantów), 64 (żółty) oraz 64a (pomarańczowy). Wszelkie uzyskane na etapie konsultacji sugestie oraz informacje będą miały istotne znaczenie podczas doprecyzowywania rozwiązań projektowych w trakcie kolejnych etapów realizowanego zamówienia.

Ankietę można wypełnić na stronie projektu cpk.pl do 15 marca 2022 roku. 

Wszelkie wątpliwości oraz pytania można kierować drogą elektroniczną na adres: konsultacje.stes@egis-poland.com lub drogą pocztową zgodnie ze wskazanym poniżej adresem Wykonawcy lub Inwestora z dopiskiem w tytule „konsultacje społeczne – "Budowa linii kolejowej na odc. Katowice – granica państwa – Ostrawa” oraz z uwzględnieniem nazwy aglomeracji.

  • Wykonawca: Egis Poland Sp. z o.o. Domaniewska 39a 02-672 Warszawa
  • Inwestor: Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. 02-305 Warszawa Aleje Jerozolimskie 142B
  • Pełne informacje o projekcie na stronie cpk.pl.
  • Mapy i materiały informacyjne w pełnym rozmiarze na stronie cpk.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również