Wiadomości z Tych

Już wkrótce obchody Święta Policji w Tychach – w programie wiele atrakcji dla mieszkańców

  • Dodano: 2023-07-12 11:00

W Parku Miejskim Solidarności odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Wydarzenie rozpocznie uroczysty apel połączony z wręczaniem odznaczeń, a po nim podziwiać można będzie defiladę i pokaz motocyklowej asysty honorowej (MAH). Podczas wydarzenia odbędzie się także rodzinny piknik z wieloma atrakcjami dla tyszan.

Regionalny charakter uroczystości 

W Tychach co roku organizowane są wydarzenia w ramach Święta Policji, jednak w 2023 r. będą one miały charakter regionalny. Dlatego też Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba zapraszają do udziału w Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, które odbędą się w piątek 14 lipca 2023 roku w Parku Miejskim Solidarności w Tychach.

Przebieg uroczystości 

Do godziny 18.00 z kolei na placu przy Pomniku Walki i Pracy odbędzie się rodzinny piknik z wieloma atrakcjami, podczas którego można będzie też odwiedzić stanowiska tyskich organizacji pozarządowych, m.in. Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodka Święta Faustyna, Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Tychy, Atelier Kolorowy Świat Katarzyny.

W ramach atrakcji dla rodzin przygotowano m.in. urządzenia rekreacyjne typu „dmuchaniec”, malowanie twarzy, tatuaże dla dzieci, pokaz baniek mydlanych, zabawy z animatorami, szczudlarze, warsztaty edukacyjne oraz artystyczne, fotobudkę, symulatory, miasteczko rowerowe oraz strefę gastronomiczną. Odbędą się pokazy psów policyjnych, pokazy konne i pojazdów bojowych, malowanie wielkoformatowe pojazdu czy prezentacja Trolejbusa z bluesem – pojazdu z floty Tyskich Linii Trolejbusowych poświęconego Ryszardowi Riedlowi, frontmenowi zespołu Dżem. Park Miejski odwiedzą Tyszaki – znane i lubiane przez dzieci postaci z książki o tym samym tytule. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji pod dyr. asp.szt. Waldemara Skotarskiego.

Program wydarzenia:     

  • 12.00 – uroczysty apel na placu przy Pomniku Walki i Pracy w Parku Miejskim Solidarności (wręczenie orderów, odznaczeń i aktywów mianowania na wyższe stopnie policyjne)
  • 13.30-18.00 – defilada oraz pokaz motocyklowej asysty honorowej (MAH), piknik rodzinny


Źródło: Urząd Miasta Tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również