Wiadomości z Tych

Jesienna aura nie sprzyja bezpieczeństwu. Policja apeluje o rozsądek za kierownicą!

  • Dodano: 2023-10-03 11:30

Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina, czego dowodem są liczne zdarzenia drogowe z minionego weekendu.

Wypadki podczas jesiennej aury

Intensywne opady deszczu, mgła i wcześnie zapadający zmrok nie sprzyjają kierującym, co powoduje, że na naszych drogach dochodzi do licznych zdarzeń drogowym. Jako przykład może służyć miniony weekend, który obfitował w kolizje drogowe. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło między innymi na drodze krajowej numer 1, gdzie w sobotę, w godzinach popołudniowych kierująca seatem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na jezdni i najechała na barierę ochronną. W wyniku uderzenia z pojazdu wypadł silnik, który uderzył w inny jadący pojazd. Na szczęście na skutek zdarzenia nikt nie doznał obrażeń i skończyło się na uszkodzonych samochodach.

Dlatego po raz kolejny apelujemy do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Pamiętajmy, że padający deszcz powoduje, że jezdnia jest śliska, a koła łatwo tracą przyczepność. Należy również wziąć pod uwagę, że nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi i leżącymi na drogach liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, a w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg, nie panując nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, czy wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć i przewidywać zagrożenia. Tylko w ten sposób bezpiecznie dotrzemy do celu. - czytamy na stronie tyskiej policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również