Wiadomości z Tych

[FOTO] Dzień Wcześniaka w Szpitalu Megrez pełen wzruszeń!

  • Dodano: 2022-11-18 07:00, aktualizacja: 2022-11-18 07:17

Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka do szpitala Megrez zawitały wcześniaki urodzone w tyskiej placówce w latach 2019-2022.

"Megreziątka" i ich rodziców przywitały stęsknione ciocie-pielęgniarki i położne, lekarze oraz zarząd szpitala. Goście szpitala uczestniczyli w warsztatach z Ordynatorem Oddziału Neonatologicznego, dr n. med. Jarosławem Groszko, neurologopedą Karoliną Dybą oraz w spotkaniu z mamą małego wcześniaka, autorką książki “Matka znienacka, czyli historie o wcześniactwie”  Alicją Pilch.

Dzień Wcześniaka w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym "Megrez"

Na najmłodszych czekał także specjalnie przygotowany kącik zabaw, a na rodziców i opiekunów stół pełen pyszności i smakowity tort. Dla gości dostępna przez cały czas spotkania była również przystrojona w symbole Światowego Dnia Wcześniaka - fioletowe balony i girlandę z małymi skarpetkami ścianka do pamiątkowych zdjęć. 

Po warsztatach wszyscy rodzice mogli w luźnej, przyjaznej atmosferze porozmawiać z pielęgniarkami oraz specjalistami, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą.

Każde "Megreziątko" zostało pożegnane upominkiem zawierającym m.in. pluszową ośmiornicę, mokre chusteczki dla malucha czy wiele smakołyków.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie i życzymy Wam, aby Maluszki rosły zdrowe, silne i były dla Was radością każdego dnia! Dziękujemy także partnerom dzisiejszego wydarzenia za przekazane podarunki dla Rodziców - m.in. Whisbear Szumiący Miś. W tym dniu pamiętamy oczywiście o wszystkich Wcześniaczkach, za które z całych sił trzymamy kciuki! - zapewniają władze i pracownicy tyskiego szpitala.

megrez dzień wcześniaka

Joanna ZegarlickaJoanna Zegarlicka
Źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o.o. [FB]

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również