Wiadomości z Tych

Ewakuacja 600 osób ze Szkoły Podstawowej nr 37. 30 osób skarżyło się na złe samopoczucie

  • Dodano: 2022-11-10 16:00

Blisko 600 osób, w tym uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 37 zostało ewakuowanych przed południem, po tym jak duża grupa uczniów zaczęła odczuwać nietypowe dolegliwości podczas akademii z okazji Święta Niepodległości. 18 osób poddano tlenoterapii.

Ze zgłoszenia wynikało, że około 30 osób zasłabło w trakcie szkolnej akademii. Z informacji przekazanej służbom wynikało, że w budynku najpewniej doszło do wycieku gazu, gdyż odczuwalna była charakterystyczna woń.

Dyrekcja placówki zarządziła natychmiastową ewakuację blisko 550 uczniów i 50 pracowników. Na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej nie tylko z Tychów, ale również Katowic i Mikołowa. Pomocy udzielali ratownicy kilku zadysponowanych na miejsce zdarzenia karetek pogotowia.

Strażacy i pracujące na miejscu pogotowie gazowe nie wykazało jednak obecności gazu ani przekroczenia stężenia dwutlenku węgla czy innych szkodliwych substancji, które mogły wywołać taką reakcję. Podczas samej akademii na sali gimnastycznej miało przebywać około 250 osób. Część uczestników wydarzenia uskarżała się na nudności i zawroty głowy.

Ewakuacja blisko 600 osób z SP nr 37. 30 osób zasłabło podczas akademii

18 osobom udzieliliśmy pomocy medycznej w postaci tlenoterapii. W trakcie naszych działań nie stwierdziliśmy obecności gazu, nie ma potwierdzenia, by jakakolwiek szkodliwa substancja została wykryta – mówił w rozmowie z PAP st. kpt. Tomasz Kostyra z Komendy Miejskiej PSP w Tychach.

Zdaniem tyskich strażaków powodem złego samopoczucia uczniów podczas uroczystości była najprawdopodobniej zbyt mała ilość tlenu i podwyższona temperatura panująca na sali gimnastycznej przez panujący w niej tłok. Zdecydowano o zadysponowaniu na miejsce autobusów PKM Tychy, aby dzieci na czas odebrania przez rodziców mogły bezpiecznie schronić się w ich wnętrzu.

Ruch na ul. Konecznego, przy której znajduje się szkoła jest już przywrócony, a działania służb zostały zakończone. Tyska policja prowadzi czynności w celu ustalenia przyczyn zdarzenia.

Joanna ZegarlickaJoanna Zegarlicka
Źródło: Polska Agencja Prasowa/112Tychy – Tyskie Służby Ratownicze

Komentarze (1)    dodaj »

  • anonim

    Po pierwsze akademia odbywała się na auli szkolnej a nie na sali gimnastycznej. "Po drugie na pierwszej akademii dzieci już źle się czuły i około dwudziestu osób trafiło do pielęgniarki zostały wtedy pootwierane wszystkie okna i drzwi prowadzące na dwór aby wywietrzyć aulę przed następna akademią która miała się odbyć godzinę później. I na drugiej akademii na auli było bardziej chłodno niż duszno, a mimo to dzieci i tak mdlały. Więc nie jest to możliwe że stało się to z powodu braku tlenu tylko musi być tego jakiś inny powód, pytanie tylko czy dowiemy się jaki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również