Wiadomości z Tych

Dzień Edukacji Narodowej w Tychach

  • Dodano: 2022-10-13 06:00, aktualizacja: 2022-10-12 19:31

Wczoraj w sali koncertowej tyskiej Mediateki odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej, podczas których wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Tychy dla 55 wyróżniających się nauczycieli i dyrektorów tyskich publicznych szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

Święto Edukacji Narodowej w Mediatece

- Bardzo dziękuję za wszystko, co robicie. Ten rok jest szczególny: pandemia i organizacji nauki zdalnej, a później to co dotknęło nas wszystkich  - fala uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. To są wyzwania, które nas dotknęły – zdaliśmy ten egzamin, ale z pewnością kolejne przed nami! To wy w znacznej mierze macie wpływ na to, jak postrzegane są działania samorządu - naszego miasta. Życzę powodzenia w dalszych Waszych działaniach - mówił Andrzej Dziuba, Prezydent Tychów do obecnych na sali pracowników tyskich placówek oświatowych. 

- To zaszczyt dla mnie, że mogę współpracować z takimi osobami jak Wy - osobami, które są zaangażowane, które robią coś więcej, niż wynikałoby z tego że pracujecie w szkole - mówił Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych. - Te nagrody są za dodatkowe rzeczy, za Wasze działania, które nie wynikają z umowy o pracę. Cieszy, że są tacy nauczyciele - dodał Maciej Gramatyka.

Nagrody Prezydenta Miasta Tychy wręczono 55 wyróżniajacym się nauczycielom i dyrektorom tyskich publicznych szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Podczas uroczystości Listami Gratulacyjnymi Prezydenta Miasta Tychy uhonorowane zostały również osoby, które otrzymały:

  • medal Komisji Edukacji Narodowej – 10 osób;
  • nagrody Ministra Edukacji i Nauki – 2 osoby;
  • nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty - 1 osoba.

- Bez wsparcia organu prowadzącego i sprawującego nadzór pedagogiczny nie bylibyśmy w stanie tak dobrze wykonywać naszych zadań. Ta pomoc jest szczególnie ważna w czasach niepewnych - najpierw pandemia, potem wojna za naszą granicą wschodnią spora grupa uchodźców przybyłych do naszego miasta - w tym uczniowie wymagający kształcenia. Jeśli dodamy do tego przeróżne zawirowania prawne, to bez wsparcia władz miasta, dyrekcji Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach i jego pracowników i kuratorium oświaty w Katowicach nie bylibyśmy w stanie zapewnić uczniom tak dobrze zorganizowanej nauki zdalnej, ani też zapewnić dodatkowych miejsc - a nawet całych oddziałów dla uczniów z Ukrainy - mówiła dziękując w imieniu nagrodzonych Anita Iskierka, dyrektor III LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach. 

W roku 2022 nie przyznano odznaczeń państwowych dla osób zatrudnionych w szkołach i placówkach dla których organem prowadzącym jest Miasto Tychy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również