Wiadomości z Tych

Dzielnicowi włączyli się w akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

  • Dodano: 2020-08-28 15:15

Wakacje dobiegają końca, przed nami już ostatni tydzień. Jednak słoneczna pogoda zachęca do wybierania terenów nad wodą jako miejsca swojego wypoczynku. Dlatego tyscy dzielnicowi, w myśl kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, spotykają się z mieszkańcami naszego miasta i przypominają o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku.


Tyscy dzielnicowi w swoich rejonach prowadzą działania profilaktyczne w formie bezpośredniego kontaktu ze społeczeństwem w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Działania ukierunkowane są na bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą. Dzielnicowi rozmawiają z mieszkańcami i rozdają ulotki informacyjne, które zawierają cenne wskazówki dotyczące bezpiecznego wypoczynku.

Policjanci apelują by przestrzegać regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy, stosować się do uwag i zaleceń ratowników. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych. Dzielnicowi zwracają mieszkańcom uwagę aby kąpać się wyłącznie w miejscach strzeżonych tam, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Do najczęstszych przyczyn utonięć należy bowiem właśnie alkohol, brawura i przecenianie własnych umiejętności.

Beztroska wakacyjna sprzyja także różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są dzieci i młodzież. Pamiętajmy, że urlop nie zwalnia rodziców i opiekunów z odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych pociech. Dlatego w tym okresie szczególnie należy zapewnić im opiekę i zainteresowanie, w maksymalnym stopniu uczestnicząc w spędzaniu przez nie wolnego czasu.

Warto porozmawiać z dzieckiem o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku, uczulić na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi osobami, nieprzestrzeganiem zasad ruchu drogowego (np. podczas jazdy rowerem) czy sięganiem po różnego rodzaju używki. Zainteresujmy się, z kim nasza pociecha spędza czas poza domem.

Dzielnicowi włączyli się w akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również