Wiadomości z Tych

Dzieci wracają do szkół już w przyszły poniedziałek

  • Dodano: 2023-09-01 11:45

Przed uczniami ostatni weekend wakacji. W poniedziałek dzieci oraz młodzież wrócą do szkół, w których oficjalnie rozpoczną nowy rok szkolny. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze będą prowadzone od wtorku. W tyskich szkołach naukę rozpocznie blisko 15 tysięcy uczniów.

Nowy rok szkolny w liczbach 

W Tychach naukę rozpocznie 14 822 uczniów (o ośmiu mniej w porównaniu z rokiem ubiegłym). 9250 dzieci w szkołach podstawowych (w tym 1270 „pierwszaków”), 2557 to uczniowie liceów ogólnokształcących, a 2136 – techników oraz 679 – szkół branżowych. W szkole podstawowej specjalnej naukę podejmie 115 uczniów, w szkole branżowej specjalnej – 35 oraz w szkole specjalnej przysposabiającej do pracy – 50 osób. Nowy rok przedszkolny rozpoczynają także „maluchy” z tyskich przedszkoli, których jest około 3070.

Nowe oddziały tyskich szkół 

W trakcie naboru w Tychach uruchomionych zostało dodatkowych sześć oddziałów  w publicznych tyskich szkołach ponadpodstawowych, aby zapewnić miejsca chętnym kandydatom. W większości placówek klasy są wypełnione, pojawiają się jednak pojedyncze wolne miejsca.

Miejska inauguracja roku szkolnego odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 13 przy al. Niepodległości 108 o godzinie 9:00. W ceremonii udział weźmie Maciej Gramatyka – zastępca prezydenta ds. społecznych.


Źródło: Urząd Miasta Tychy

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również