Wiadomości z Tych

Działania z wykorzystaniem policyjnego drona

  • Dodano: 2022-09-30 07:00, aktualizacja: 2022-09-29 21:59

Policjanci z tyskiej drogówki, wspierani przez mundurowych z komendy wojewódzkiej, przeprowadzili działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego.

Policyjny dron na straży

Podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród pieszych i zwiększenie świadomości poprawnego zachowania kierujących w rejonie przejść dla pieszych, to priorytety związane z poprawą bezpieczeństwa na drodze. Wczoraj, podczas ogólnopolskich działań "NURD", tyscy policjanci wspólnie z kolegami z komendy wojewódzkiej obserwowali drogi, wykorzystując do tego policyjnego drona. Działania te odbywały się w miejscach, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych. Mundurowi obserwowali kierujących, których wykroczenia drogowe zarejestrowała „latająca kamera”.

Gdy operator zauważył wykroczenie, natychmiast informacja ta trafiała do policjantów ruchu drogowego, którzy podejmowali interwencję wobec sprawcy wykroczenia. Łącznie w trakcie działań policjanci odnotowano 57 wykroczeń. Wszystkie dotyczyły kierujących pojazdami, którzy albo wyprzedzali albo przekraczali prędkość w rejonie przejść dla pieszych.

Apelujemy również do pieszych, aby przed wejściem na jezdnię rozejrzeli się i upewnili, że zostali dostrzeżeni przez kierowcę i mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę. Piesi, znajdując się na jezdni, dla własnego bezpieczeństwa powinni zachować czujność i upewnić się, czy nie zmieniły się warunki na drodze i bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamiętać o obserwacji pojazdów. - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również