Wiadomości z Tych

Działania policjantów podczas minionych ferii

  • Dodano: 2018-02-13 07:45, aktualizacja: 2018-02-12 16:46

Policjanci z Tychów przeprowadzili nocne działania „Bezpieczne Ferie 2018”. W akcję zaangażowani byli stróże prawa z wszystkich wydziałów tyskiej komendy.

W ostatni weekend ferii oraz karnawału mundurowi kontrolowali między innymi miejsca rozrywki młodzieży, aby zapobiec naruszeniom prawa oraz zakłóceniom ładu i porządku publicznego. Policjanci podsumowali także czas ferii zimowych na tyskich drogach.

W minioną sobotę policjanci przeprowadzili drugi dzień działań w ramach „Bezpieczne Ferie 2018” Wcześniej podobna akcja polegająca na wzmożonych kontrolach miejsc zagrożonych przeprowadzona została na początku ferii. Łącznie w dwudniowych działaniach uczestniczyło ponad 60 policjantów ze wszystkich wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Celem akcji było przede wszystkim działanie prewencyjne. Policjanci skontrolowali pond blisko 70 miejsc rozrywki młodzieży, rejony parków i skwerów. Mundurowi zwracali uwagę na wykroczenia szczególnie uciążliwe dla społeczeństwa oraz zmagali się z interwencjami. Podczas działań kontrolowali również pojazdy, zwracając szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców.

Prócz tego policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podczas całego okresu dwutygodniowych ferii. W tym czasie mundurowi z tyskiej drogówki wzywani byli do kolizji drogowych 72 razy, obsłużyli 4 wypadki drogowe, w każdym z nich jedna osoba została ranna. Policjanci zatrzymali łącznie 4 osoby w związku z popełnieniem przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości, 5 osób popełniło wykroczenie prowadząc pojazd w stanie po użyciu alkoholu oraz 12 popełniło wykroczenie prowadząc po pijaku jednoślad. Ponadto policjanci odnotowali po 1 przypadku kierowania pojazdem bez uprawnień oraz z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Stróże prawa zatrzymali 2 prawa jazdy – jedno w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości, drugie w związku ze zdarzeniem drogowym. Łącznie w tym czasie policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 4884 kierujących.

Przed niektórymi z nas jeszcze podróż powrotna z zimowego wypoczynku, zatem przypominamy o właściwym przygotowaniu samochodu oraz przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego podczas jazdy. Pamiętajmy aby kategorycznie nie wsiadać za kółko w stanie nietrzeźwym! Za przestępstwo prowadzenia pojazdu na podwójnym gazie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że na holu tyskiej komendy znajduje się samoobsługowy alkomat, dzięki któremu kierujący sami mogą sprawdzić stan swojej trzeźwości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również